Dünya U20 Atletizm Şampiyonası'nda Türk Gençlerinin Başarısı
GQ Sports

Dünya U20 Atletizm Şampiyonası'nda Türk Gençlerinin Başarısı

Berke Akçam, Pınar Akyol gibi yeni jenerasyon sporucların yükselen performans grafiği ile iyi sonuçlar elde eden Türkiye Atletizm Milli Takımı'mız, başarılarına yenilerini Nairobi’de düzenlenen Dünya U20 Atletizm Şampiyonası’nda ekledi.

Berke Akçam- U20 Avrupa Şampiyonluğu Estonya

Bugüne dek katılım gösterdiğimiz tüm U18, U20 ve Büyükler Dünya Şampiyonaları içinde finale katılımla birlikte en fazla puana ulaştığımız organizasyon ülkemiz atletizm tarihine altın harflerle yazıldı. Dünya

U20 Atletizm Şampiyonası boyunca etkili performans gösteren takımımız, 1 altın ve 1 gümüş madalyanın yanı sıra ilk sekizde tam sekiz sporcumuzun yer almasıyla organizasyonu madalya sıralamasında 13’üncü, puan sıralamasında ise 20’nci olarak tamamladı.

banner

Daha önce 16 kez katıldığımız bu şampiyonada ilk sekiz içine en fazla 4 sporcumuz (2018) girebilmişti. Nairobi’de ise tam 14 final yarıştık. İşte ilk sekize girerek puan alan sporcularımız:

 

Genç sporculara odaklanan Türkiye’nin ilk ve tek ödül platformu GQ Young Athlete Awards by Turkcell podcast serisinde, erken yaştaki başarılarıyla Türk sporunun geleceğine sağlam tuğlalar koyan isimlerin ilham veren hikayelerini dinliyoruz.

İlgili Başlıklar
Daha Fazlası