Sizin İçin Stalkladık: Tenisçi Daniil Medvedev
GQ Sports

Sizin İçin Stalkladık: Tenisçi Daniil Medvedev

Tenis dünyasında yıldızı hızla parlayan genç oyuncusu Daniil Medvedev’i sizin için stalkladım.

1996'da Moskova'da doğan sporcu, tenis kariyerine babasının teşvikiyle başlıyor.

 

Kariyerine az kalsın akademisyenlikle devam ediyormuş, uygulamalı ekonomi ve ticaret okumuş. Tenis kariyerinde cevheri daha ağır basmış olacak ki, ayrılmış.

 

Ana dili olan Rusça’nın dışında akıcı bir şekilde İngilizce ve Fransızca konuşabiliyor. 

 

Kendisi gibi genç bir tenisçi olan Daria Medvedeva ile 2018’de evlenmiş. 22 yaş evlilik için erken bir yaş olabilir fakat sporcuların kariyerine konsantre olmak için evlilik faydalı bir karar mı? Bu ayrı bir yazının konusu. 

(Not: Daira, evlendikten sonra tenis oynamayı bırakmış.)

 

Enteresan bir lakabı var: “Ayı”. Stalk seviyesini biraz arttırdığımda Rusça’da “medved”in ayı anlamına geldiğini öğrendim. 

 

Çim kortlarda daha iyi performans sergiliyor. 2019’da 9 turnuva finalinde yer aldı ve dördünü kazandı. Henüz 24 yaşında olmasına rağmen 2019’da dördüncülüğü gördüğü ATP dünya sıralamasında 2020 yılında beşinci sıraya demir atmış. Bu yaşta bu başarı gürültülü bir alkışı hak ediyor.

 

Stalkladığım kadarıyla Instagram trendlerine hakim gibi gözüküyor. Fotoğraflar oldukça başarılı. Havalı bir şöhret hesabı var. Sadece öne çıkarılan hikayeler bölümünü daha iyi kullanabilirmiş. 

 

Bu yıl Forbes Rusya’ya kapak olmuş. Daniil tenis kariyerinin yanında ekonomiyi de hayatından çıkarmamış gibi duruyor. 

 

Son 2 yılı kariyeri açısından çok iyi geçirdi ama maç esnasında çok gergin takılıyor. Heyecandan tişörtüyle oynamaktan, seyircilere laf yetiştirmekten bir an önce kurtulması gerekiyor diye düşünüyorum.İZLE
Ertan Balaban'la Challenge - Goran Ivanisevic
İLGİLİ İÇERİKLER tenis Sizin için Stalkladık
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası