GQ Türkiye Men of the Year 2013

Dünya çapında bir GQ geleneği, GQ Türkiye ile birlikte ikinci kez İstanbul’da gerçekleşti. Yılın adamları ve seçkin davetliler Men Of the Year ödül töreninde buluştu.

13 Aralık 2013

GQ Türkiye Men of the Year 2013

Dünya çapında GQ tarafından 18 yıldır sürdürülen GQ Men of the Year geleneği, Akmerkez ana sponsorluğunda ikinci kez İstanbul’a taşındı. Four Seasons Hotel Istanbul at the Bosphorus’da düzenlenen Men of the Year ödül töreninde yılın hayranlık uyandıran erkekleri ödüllerine kavuşurken gece renkli görüntülere sahne oldu.

Ünlü isimlerin akınına uğrayan geceye Beren Saat’in konuşması damga vurdu. Kadir İnanır’ın Kenan İmirzalıoğlu’na ödülünü takdim ettiği törende Didier Drogba Ünal Aysal’ın, Mabel Matiz Orhan Gencebay’ın, Kerem Çatay Bergüzar Korel’in, Kenzo Takada Alize Dinçkök Eyüboğlu’nun, Michael Nouri ise Ece Yörenç’in elinden ödüllerini aldılar.

Kırmızı halıda gecenin nabzını Tülin Şahin tutarken, törenin sunuculuğunu ise Burcu Esmersoy üstlendi.

Geceye katılan ünlü isimler arasında Eda Taşpınar, Fahriye Evcen, Ayşe Boyner, Ece Vahapoğlu, İzzet ve Didem Antebi, Ayhan ve Zeynep Sicimoğlu, Zeynep Tosun, Hakan Akkaya,
Dilek Hanif, Sevim Emre, Rüveyda Öksüz, Alinur Velidedeoğlu, Koray Birand, Açalya Samyeli Danoğlu, Eniko Mihalik, Ediz Elhadef, Hacı Sabancı, Burak Hakkı, Ebru Şancı bulunuyordu. Dünyaca ünlü bloggerlar Gala Gonzalez ve Pelayo Diaz da törene katılan isimler arasındaydı.

GQ Men of the Year 2013 kapsamında ödüle layık görülen isimler ise şöyle:

Yılın İkonu/ Akmerkez Özel Ödülü Kenzo Takada
Yaratıcı vizyonu ve başarılarıyla moda tarihinin en önemli figürlerinden Japon moda tasarımcısı Kenzo Takada törene katılarak kendisine takdim edilen Akmerkez Özel Ödülü’nü kabul etti.

Uluslararası Şöhret Jeremy Renner
En İyi Erkek Oyuncu ve En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu dallarında iki defa Oscar adayı olan başarılı oyuncu Jeremy Renner rol aldığı Ölümcül Tuzak (The Hurt Locker), Görevimiz Tehlike serisi(Mission Impossible), Bourne üçlemesi (The Bourne Trilogy) gibi filmler kadar kendine has stili ile de dikkatleri üzerine çekiyor.

Yaşam Boyu Başarı Ödülü Michael Nouri
1980’li yılların kült filmlerinden Flashdance’in başrol oyuncularından Michael Nouri, Türkiye’de de çok sevilen Law & Order, Yalan Rüzgarı, The O.C., Damages, N.C.I.S gibi izlenme rekorları kıran dizilerde önemli roller üstlendi.

Yılın Oyuncusu Kenan İmirzalıoğlu
Türkiye’nin en başarılı erkek oyuncularından Kenan İmirzalıoğlu, rol aldığı Karadayı dizisiyle sene boyunca kendinden söz ettirdi.

Yılın Sıradışı Başarısı Ahmed Akgiray
Kısa süre önce Türkiye’ye dönüş yapan Ahmed Akgiray, üç sene boyunca NASA’da önemli projelerde görev aldı ve Curiosity uzay aracının radarını tasarlayan ekipte yer aldı.

Yılın Sporcusu Didier Drogba
Futbola gönül vermiş herkesin sevdiği adam Didier Drogba parlak uluslararası kariyerini Galatasaray’da sürdürerek sahalarda fırtınalar estiriyor.

Yılın Yapımcısı Kerem Çatay
Dünyada Türk dizilerin fenomen haline gelmesinde büyük rol oynayan Ay Yapım’ın kurucusu Kerem Çatay, senenin en çok konuşulan dizilerine imza atmayı sürdürüyor.

Yılın Farkındalık Projesi Can Candan
Belgesel yönetmeni Can Candan, “Benim Çocuğum” adlı uzun metraj belgesel filmiyle çocukları eşcinsel, biseksüel ya da trans olan ebeveynleri beyazperdeye taşıdı.

Yılın Yönetmeni Yılmaz Erdoğan
Aktör, yönetmen ve şair Yılmaz Erdoğan, bu yıl vizyona giren ve büyük beğeni toplayan filmi Kelebeğin Rüyası ile Oscar adaylığı yolunda emin adımlarla ilerliyor.

Yılın Girişimci İşadamı Mübariz Mansimov
Farklı sektörlerde faaliyet gösteren Palmali Holding’in sahibi Mansimov, The Edition Hotel’den Bodrum Yalıkavak Marina’ya son yılların ses getiren yatırımlarının ardındaki isim olarak dikkat çekiyor.

Yılın Stil Sahibi Erkeği Murat Türkili
Beymen’de 25. Yılını dolduran Murat Türkili, markanın kreatif direktörü olarak mağazaların vitrinlerinden koleksiyon tasarımlarına tüm yaratıcı süreçlerde kilit rol oynamayı sürdürüyor, şahsına münhasır stiliyle kendinden bahsettiriyor.

Yılın Şefleri Üryan Doğmuş ve Cihan Kıpçak
Üryan Doğmuş ve Cihan Kıpçak’ın Mayıs ayında Akaretler Sıraevler’de açtıkları Gile Restaurant geleneksel ve yerel tatları birleştirerek “şef restoranı” konseptinin hakkını veriyorlar.

Yılın Müzisyeni Mabel Matiz
İlk albümü ile senenin en müthiş müzik olaylarından birinin altına imza atan Mabel Matiz, GQ Türkiye’yle ilk ödülüne kavuşmanın heyecanını yaşadı.

Oyunculuk kariyerindeki göz alıcı başarısı ile Beren Saat’e ise, Women of the Year ödülü takdim edildi.

GQ Men Of The Year gecesi Akmerkez ana sponsorluğunda gerçekleşti. Gecede ödül alan isimlerin Four Seasons Hotel Istanbul at the Bosphorus’a ulaşımları ise otomotiv sponsoru olan Opel’in yeni Insignia modeli ile sağlandı. Davetliler aynı zamanda gecenin sponsorlarından, saatte lüksün ve İsviçre asaletinin temsilcisi Hublot’nun en yeni koleksiyonunu keşfetme fırsatı buldular.