GQ yılın erkeklerini seçti

2012'nin moda, iş ve eğlence dünyasında en başarılı ve tarz sahibi isimleri Men of the Year'da buluştu.

16 Kasım 2012

GQ yılın erkeklerini seçti

Dünyanın dört bir yanında yayınlanan GQ edisyonları tarafından her sene geleneksel olarak gerçekleşen ve yılın erkeklerinin seçildiği "Men of The Year" ödül töreni bu yıl Türkiye'de de düzenlendi. Chivas sponsorluğundaki törene hem yurt içinden hem yurt dışından birçok ünlü ve saygın isim katıldı. 13 Kasım'da gerçekleşen tören ilk kez bu akşam saat 23:00'te NTV'de yayınlanacak.Alanlarında başarı yakalayan ve tarzlarıyla hayranlık uyandıran, yılın erkekleri de GQ Türkiye'nin Men of The Year'a özel üç ayrı kapakla (Michael C. Hall, Burak Özçivit ve Orhan Gencebay) yayınlanan Kasım sayısında özel çekim ve yazılarla şimdiden yerini aldı.

Her detayın düşünüldüğü bu özel gecede davetliler, MG Gülçiçek’in GQ erkeğinin karakteristik özelliği olan karizmatik, sofistike duruşunu yansıtan ve bu gece için özel olarak yarattığı GQ Style isimli baştan çıkarıcı bir koku ile karşılandı. Gecenin görkemini yansıtmak için iki taraflı olarak tasarlanan GQ sahnesinde ise gecenin kurgusunu aktaran efektlerle gece boyunca görsel bir şov gerçekleştirildi. 

Hasköy İplik Fabrikası'nda 1500'ü aşkın davetlinin katıldığı kokteylin ardından gerçekleşen törende sunuculuğu Bay J, açılış konuşmasını ise GQ Türkiye Genel Yayın Yönetmeni Mirgün Cabas yaptı. Gecede ilk ödül alan isim Orhan Gencebay oldu. Doğuş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk'in elinden ödülünü alan Gencebay'ın ardından Yılın İş Adamı Coca Cola'nın ikinci adamı Ahmet Bozer ödülünü almak için sahnedeydi. 

Yılın Komedi Oyuncusu Ahmet Kural ödülünü usta oyuncu Yılmaz Gruda'dan alırken, Mehmet Erdem Yılın Müzisyeni ödülünü Sertab Erener'den, Burak Özçivit Yılın Oyuncusu ödülünü Hande Ataizi'nden alırken Yılın Kadını Meryem Uzerli'de ödülünü Doğuş Yayın Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Erman Yerdelen'in elinden aldı.

Dexter'ın yıldızı Michael C. Hall'un Yılın Uluslararası Şöhreti Ödülü'ne layık görüldüğü ve ödülün Doğuş Yayın Grubu Genel Müdürü Cem Aydın tarafından takdim edildiği tören Sophie Ellis Bextor'ın muhteşem konseri ve after party ile devam etti.

 

GQ MEN OF THE YEAR ÖDÜL TÖRENİNDEN İLK KARELER


 

İşte gecede ödül alan isimler:

Yılın iş adamı: Ahmet Bozer

Yılın oyuncusu: Burak Özçivit

Yılın yönetmen(ler)i: Mehmet Binay ve Caner Alper

Yılın yapımcısı: Timur Savcı

Yılın komedi oyuncusu: Ahmet Kural

Yılın müzisyeni: Mehmet Erdem

Yılın spor adamı: Fatih Terim

Yılın yazarı: Hakan Günday

Yılın stil sahibi erkeği: Alican İçöz

Yılın moda tasarımcısı: Ümit Benan

Yılın internet fenomeni: Beyinsiz Adam

Yılın uluslararası şöhreti: Michael C. Hall

Yılın kadını: Meryem Uzerli

İkon: Orhan Gencebay

Video: GQ Türkiye Genel Yayın Yönetmeni Mirgün Cabas ile Yılın Erkeği (Men of the Year) ödüllerinin ardından şöyleşi