Tokyo Olimpiyatları'nda Yaşanan Aksilikler

Birçoğumuzun beş yıldır iple çektiği Olimpiyatlar, salgın gölgesinde de olsa hızla devam ediyor. Coşku seyirciler olmasa da bir şekilde sürüyor. Son 33 yılın en az reyting toplayan açılış töreninin ardından Tokyo'da işler gözüktüğü kadar mükemmel olmayabilir.

28 Temmuz 2021

Tokyo Olimpiyatları'nda Yaşanan Aksilikler

Sporla en az ilgilenin bile aşina olduğu, tüm sporcuların en iyi performansını göstermesi gerektiği ve açılış töreninin ihtişamıyla milyonları cezbeden Olimpiyatlar’da Tokyo farklılık gösteren en iddialı şehirlerden. İptal edilen tek olimpiyat değil, nitekim ikisi Dünya Savaşları olmak üzere toplamda 3 Yaz Olimpiyatları iptal edildi. Savaşın ardından yarım asrı geçen sürede ilk defa iptal edilen oyunlar Japonya’ya denk geldi. Atletlerin %80’ninin aşılanmasına rağmen Japonya’da iki doz aşılanan kesim %23. Yeni varyantların tehlikesi sebebiyle Japon halkı Olimpiyatların yapılmasına karşı. Pandemi her ne kadar tüm dünyada ve Olimpiyatlar’da da hala en sıcak gündem olsa da Tokyo’da yaşanan birçok tartışma mevcut. Her ne kadar daha önce Olimpiyatlar’a ev sahipliği yapsa da Tokyo’da işler gözüktüğü kadar mükemmel ilerlemiyor. Akabinde gelen soru biraz sert: “2020 Tokyo Olimpiyatları şu ana kadarki en kötüsü mü?

 

Olimpiyatları Olimpiyat yapan en önemli şey kesinlikle seyirciler. Bu yıl pandemi nedeniyle seyircisiz gerçekleştirilen Tokyo Yaz Olimpiyatları türünün en sönük olmasına bir numaralı aday. Daha önce Olimpiyat ev sahipliğinde tecrübeli olan Japonya yerine başka bir ülke yapmaya kalkışsaydı daha kötüsü olabilir miydi sorusu akıllara doğal olarak geliyor. İrili ufaklı aksiliklere rağmen organizasyonun yapılması belki de her önemli anın kutlanması gereken bir işaret. Dünyanın yakın dönemde bir benzerini yaşamadığı 2020 yılının sunduğu 2021 Tokyo Olimpiyatları şimdilik böyle ilerliyor. 

OLİMPİYATLARI İZLEME REHBERİ & GENÇ YETENEKLER

OLİMPİYAT

 

 

 


Kıvanç Tatlıtuğ: Gelecek Nesillere Daha Yaşanılır Bir Dünya Bırakmalıyız

MODA | Kıvanç Tatlıtuğ: Gelecek Nesillere Daha Yaşanılır Bir Dünya Bırakmalıyız

Klavyemize Takılanlarla Kısa Kısa

GÜNCEL | Klavyemize Takılanlarla Kısa Kısa

Dario Costa’nın 245km/sa Hızla En Uzun Tünel Uçuşu Rekoru

GQ SPORTS | Dario Costa’nın 245km/sa Hızla En Uzun Tünel Uçuşu Rekoru

Paris Saint-Germain'in Stil Oyunlarında Partneri Dior

GÜNCEL | Paris Saint-Germain'in Stil Oyunlarında Partneri Dior

"Erkek Adamın" İklim Krizine Katkısı

GÜNCEL | "Erkek Adamın" İklim Krizine Katkısı

Ekokırım - Ecocide Nedir?

GÜNCEL | Ekokırım - Ecocide Nedir?

Daha Fazla Göster