Acil Durum Ev Temizliği Nasıl Yapılmalı?
Hayat Rehberi

Acil Durum Ev Temizliği Nasıl Yapılmalı?

Kız arkadaşınızın gelmesine sadece bir saat mi var? Panik olmayın, sadece temizleyin.

Her insanın hayatında en az bir kez acil temizlik paniği yaşanır.

Bir temizliğin acil olması için olmazsa olmaz kural konuğunuzun gelmesine 1 saatten daha az zaman kalmış olmasıdır. Gerçekten derinlemesine temizlik yapamayacağınız bir gerçek olsa da, günü kurtarmanızı sağlayacak altın kurallarla yanınızdayız. En önemli ayrıntıyı hatırlatarak yazıya geçiyoruz. Bir kadın sehpa üzerindeki dağınık kitaplara aldırmasa da, lavaboda göreceği 2-3 kıl sizden soğumasına neden olur.

Temizliğe mutlaka ama mutlaka banyodan başlayın.

Tek başına yaşayan insanların maalesef en çok ihmal ettikleri yerler tuvaletlerin içi, duş ve lavabonun içi. Bu konuda yeterince titiz olduğunuzu düşünseniz bile en azından mutlaka kontrol edin. Bu stepi atlamanız geri dönülemez durumlara sebebiyet verebilir, aman diyelim. Etrafı temizlemiş olmanız ne yazıkki yeterli değil. Tuvalet kağıdınızın olduğundan, hatta en az bir yedeğinizin de görünen bir yerde olduğundan emin olun. Çoğu erkek dikkat etmez ama klozetin hemen yanında temiz bir çöp kutunuzun olması da bir kadının ilk dikkat edeceği şeylerden biri. Temiz bir havlu koymayı atlamayın, bu stepi kağıt havluyla da geçiştirebilirsiniz. Duş, belki o gün kullanmayacak olsanız da ( umarım kullanırsınız ) temiz gözükmesi gereken yerlerden biri. İz yapmış sabun ve şampuan artıkları gözünüze ilişiyorsa, temizlediğinizden emin olmadan banyonuzu terketmeyin.

Mutfak temizliğini ikinci sırada tutmalısınız.

Eğer mutfak lavabosunun içinde bulaşık için biriktirdikleriniz varsa onları hemen bulaşık makinesine kaldırın, eğer bulaşık makineniz yoksa elde bulaşık yıkamanın en pratik ve hızlı yolu bir leğenden yardım almaktır. İhtiyacınız olan tek şey içi sıcak suyla ve bulaşık deterjanıyla dolu bir leğen ve bir bulaşık süngeri. Eğer kız arkadaşınızın gönlünü fethetmek istiyorsanız buzdolabınız olabildiğince yararlı gıdalarla dolu olsun. Pratik yapılmış ( sizin, annenizin yaptığı ya da hazır aldığınız ) yiyecekleri de saklama kabına doldurursanız buzdolabında dolu bir görüntü elde edebilirsiniz. Aynı zamanda hamarat bir erkek her zaman ilgi çeker.

Gelelim yatak odasına.

Yatak odanızın düzenli ve temiz olması çok önemli. Eğer olur da kız arkadaşınız yatak odanızı görmek ister ya da siz onu nazikçe davet ederseniz, hiçbir kadının pis bir yatak odasından keyif almayacağını özellikle belirtmek lazım. Yatağınız mutlaka toplu olsun. Etrafta tehlike! arz edebilecek ne varsa, bir dolaba tıkın. Yatak altını kontrol etmeyi unutmayın. Eğer bir şekilde yatağınız kirliyse ve vaktiniz olmadığı için nevresim değiştiremeyecekseniz mutlaka bir yatak örtüsüyle yatağı kamufle edin. Kimse sizden askeri bir düzen beklemiyor ama düzenli gözükmek size artı puan sağlar.

Son ve en önemli nokta: Evinizde ne kadar çöp varsa atın!

Buna son kullanma tarihi geçmiş deodorantlar, şampuanlar ve yiyecekler de dahil. Çoğu bekar erkek evinde sıkça gördüğümüz o yarısı boş pet şişelerin neden var olduğu gizemini korusa da, onlarla yaşamanın doğru bir yol olmadığını söyleyebiliriz. Son kontrol için tüm odalara girip koklayabilirsiniz. Eğer evde kaynağını o anda belirleyemediğiniz bir koku varsa, kokulu bir mum yakmak işinizi görecektir.

Bol şans!

İlgili Başlıklar
Daha Fazlası