Arkadaş Grubundaki Son Bekar Erkek Olmak mı?
Hayat Rehberi

Arkadaş Grubundaki Son Bekar Erkek Olmak mı?

Sosyal çevrenizdeki son bekar olmak nasıl bir his? Gerçekten geride mi kalıyorsunuz, yoksa bu sizin için cesur bir dünyanın yeni başlangıcı mı?

Bazı durumlarda sonda olmak iyidir.

Bir oyunda en sona kalmanız herkesi yendiğiniz anlamına gelebilir, ya da oynadığınız maç penaltılara kalmışsa son golü atan her zaman en çok takdir edilen olur. Ancak iş evliliğe geldiğinde ve tüm arkadaşlar kendi çekirdek ailelerini kurduklarında işler çaktırmadan değişir. Kadınlar için bu çok daha büyük bir baskı olsa da erkekler için de sıkıntılı bir durum olduğu yadsınamaz bir gerçek. Peki gerçekten öyle mi? Ya da bu durumla baş edebilmek için seçenekler neler?

Evli olmayı kötüleyecek değiliz ancak bekar olmanın da tadı bir başka.

Hala yanına sadece sırt çantanı alarak gidebileceğin yerler varken bu özgürlüğü kullanmanın nesi kötü olabilir ki? Bazı aktiviteler için arkadaşlarına bile gerek olmayacağı gibi arkadaşlarının eşlerine hiç ihtiyacın yok. Çantanı omzuna tak ve gözden kaybol.

Kendi başına yapabileceğin aktiviteler sadece tatiller değil elbette.

Evde geçirdiğin vaktin zevkine de en iyi yalnızken varırsın. Hesap vermen gereken kimse yokken dilediğince uyu, kitap oku, kendi başına dans et ve canın ne istiyorsa onu ye. Kimseye karşı bir sorumluluğun olmadığında neler yapabileceğinin sınırsız hayalini sana bırakıyoruz. 

Harekete geç.

Geçmişini, şimdini, geleceğini, kariyerini, sağlığını, evini, düzenini, aileni, kazandığın parayı ölçüp tartabileceğin daha iyi bir zaman dilimi yok. Her şey tek kişilikken planlarını yap, önündeki her türlü örneği değerlendir ve nasıl yaşamak istediğini seç. 

Artık sen sadece bekar kalarak aslında o grubun en popülerisin. 

Artık evliler kervanına katılanlar senin en yakın arkadaşların, yanında bir kavalyen yok diye onlarla takılmayacak değilsin. Belirli bir sistem içinde yaşayan insanlar olarak, sürekli bize benzemeyenleri kendimize benzetmeye çalışırız. Evli arkadaşların da bu durumda senin evlenmen için ellerinden geleni yapacaklardır. Seni çok iyi tanıdıkları için de, daha nokta atışı insanlarla tanıştırılacak, böylelikle çaba sarfetmeden belki de aradığın insanı bulacaksın. Bingo! 

Arkadaşlarınızın çocuklarının favori insanı olma potansiyeliniz çok yüksek, bunu kullanın.

Onun için baba rolünde olmak zorunda değilsiniz. Anne ve babasının ona almadığı oyuncaklarla kalbini çalabilir, bir aradayken şımardığı, gördüğünde ‘X Amca’ diye çığlık attığı insan olabilirsiniz. Ortamda daha keyifli vakit geçireceksiniz, bize güvenin. Zaten kocaman bir masada herkes çift çift otururken, o çocuk sizin kısmetiniz, iyi geçinmeniz şart.

İlgili Başlıklar
Daha Fazlası