Ayrılığı dünyanın sonu sananlara sesleniyoruz

Eğer kimse dememişse biz diyelim: “Herkes hayatta en azından bir kez terk edilmeli.” Ancak ayrılığın da ilacı var, kulak verin, en azından acıyı dindirelim.

30 Nisan 2018

Ayrılığı dünyanın sonu sananlara sesleniyoruz

Gözden kaçan gerçek: Bağlılıksızlık

Her son bir başlangıç ya da her son sadece bir son; artık siz olaya nasıl bakarsanız. Bizce (ilaç gibi bir yazı okuduğunuzu da göze alırsak) ilkini seçin çünkü bir ilişkinin bitmesi demek onlarca yeni ilişki ihtimalinin doğması anlamına geliyor. Geriye iyi anıları tutmaya çalışın, unutmayı her şey geçip gidiyor, hatırlamak istediklerimizi hatırlıyoruz. Bu farkındalıkla kendinizi başka bir ilişkiyle avutmaktansa, her zaman biraz olsun özlemini çektiğiniz bencilliğin, yalnızlığın, boşluğun tadını çıkarın.

Mutsuzluğu maskeleyin

Tabii ki üzüleceksiniz. Tabii ki olmadık zamanlarda aklınıza gelen olmadık şeyler sizi olmadık yerlerde ağlatacak. Tabii ki ayrılığı yaşarken mutsuz günleriniz ağır basacak. Ancak kendinizi tutamadığınız ilk zamanlar geçtikçe, en azından içinizdeki mutsuzu bastırabileceksiniz. Mutsuzsanız bile dışarıya öyle bir imaj çizmeyin. Kim bilir, belki eski sevdiğiniz sizi kıskanır bile?

Şimdi o maskeyi kaldırıp altındakine bakalım

Güzel, önce kendinizi sonra da tüm çevrenizi kandırdığınız evre neredeyse geçti gidiyor. Şimdi mutsuzluğun üstündeki maskeyi kenara kaldırın ve bu süreçte aslında kendinize yeni bir yol haritası çizip yeni rutinler ve alışkanlıklar kazandığınızı görün. Yeniden gerçekten mutlu olmaya yaklaştınız, sıra bu zamanları nasıl değerlendireceğinizi bulmakta.

Yeni meşgalelerin zamanı

Kabul etmek gerekir ki eski davranışlar, eski ortamlar, eski sözler hep eskiyi çağırır. Ve dolu dolu yaşanan bir ilişkiyi geride bırakmışsanız hemen her hareketinizde eski sevgiliye dair bir anı vardır. O yüzden de mutluluğu eskide bulamazsınız, yeniliklere kapınızı açmalısınız. Daha önce denemediklerinizi, ertelediklerinizi deneyin; kariyerden çalışma masanızın düzenine kadar farklı alanlarda kendinize yeni rotalar çizin.


Daha Sağlıklı Bir Yaşam için Neler Yapmalısınız?

HAYAT REHBERİ | Daha Sağlıklı Bir Yaşam için Neler Yapmalısınız?

İş Hayatında Başarılı Olmanın Yolları

HAYAT REHBERİ | İş Hayatında Başarılı Olmanın Yolları

WhatsApp’ta Hayatta Kalma Sanatı

HAYAT REHBERİ | WhatsApp’ta Hayatta Kalma Sanatı

Konuşmamız Lazım: Erken Boşalma Sorunsalı

HAYAT REHBERİ | Konuşmamız Lazım: Erken Boşalma Sorunsalı

İkinci Buluşmayı Garantilemenin 5 Yolu

HAYAT REHBERİ | İkinci Buluşmayı Garantilemenin 5 Yolu

Dikkat! Yoksa Seks Bağımlısı mısınız?

HAYAT REHBERİ | Dikkat! Yoksa Seks Bağımlısı mısınız?

Daha Fazla Göster