Bir Hangover Gecesi Hikâyesi
Hayat Rehberi

Bir Hangover Gecesi Hikâyesi

Sabah uyandığında “O son kadehi içmeyecektim” cümlesini sıkça kuranlardan mısınız? Cevabınız ‘evet’ ise anlatacaklarımız tam da size göre.

Asla anlayamadığımız “tadında içme” eşiğini her seferinde aşıyoruz. Sınırları zorlar ve deliler gibi içeriz. Bir şey itiraf edelim mi? Evet, deliler gibi de eğleniriz. Peki sabah?

Tamam sakin olun; o korkunç sabahlar için hızlandırılmış kurs programı tadında yapılması gerekenleri söylüyoruz.

İlaç alın

Fazla direnmeyin ve bir ağrı kesici alın. Özellikle de Alka Seltzer gibi hem baş ağrısını hem de mideyi yatıştıran ilaçlar bir bakıma kesin çözüm ve hatta sihirli iksir kadar etkili!

Sağlıklı ve hafif besin tüketin

Alkol sonrasında midemiz fazlasıyla yorulmuş durumda. Bu nedenle hafif yiyecekleri tercih etmeli ve yağlılardan uzak durmalısınız. Midenizin de tıpkı sizin gibi dinlenmeye ihtiyacı olduğunu unutmayın. Çarenize ise bol karbonhidratlı besinler yetişecek. Alkol sonrası zor günlerin en büyük yardımcısı kan şekerini dengeleyen karbonhidratlı yiyecekler.

Fizyolojik kısmı geçtik. Şimdi size daha acı bir gerçeği söyleyelim mi? Hatırlamadığınız ‘şeyler’ yapmış olabilirsiniz. Endişelenmeyin ‘onu’ kastetmedik. Attığınız mesajlardan bahsediyoruz… O kadar da hatırlamıyor olamazsınız, değil mi? Umarız.

Tweet’lerinizi kontrol edin

Önce Twitter’dan başlayalım. Saçma sapan tweet’ler atıp bir nevi ergen konumuna düşmüşseniz onları hemen yok edin.

Instagram hesabınızı gözden geçirin

Umarız peş peşe onlarca InstaStory paylaşmamışsınızdır? Güzel… Peki fotoğraflar? Tamam her şey yolunda. Eğer bu iki ölümcül hatadan birini yaptıysanız onları da hızlıca silmeye çalışın.

Çağrılarınıza bakın

Eski sevgiliyi, o an aranızın bozuk olduğu flörtünüzü ya da her kimse işte onu arayıp saçmalamak sarhoş olan her türün hazin hikâyesi olabilir. Böyle bir şey yaptıysanız hafızanızı zorlayarak neler konuştuğunuzu hatırlayın. Önünüzde iki seçenek var: Ya hiçbir şey olmamış gibi yola devam edin ya da arayıp “kusura bakma” temalı bir konuşma yapın. Hatta durumu abartmışsanız özür dileyin.

Mesajlarınızı tekrar okuyun

En azından kanıt var, ne yazdığınızı görebilirsiniz. Tabii ki “snsi özlessmdm” gibi bir yazım katliamı ortada yoksa.

Harbiden, kandaki alkol oranı arttığında harekete geçip telefonumuzu kilitleyecek o akıllı uygulamayı ne zaman yapacaklar?

 

İZLE
Felekten bir gün
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası