Ne Tarz Bir Adamsınız?
Hayat Rehberi

Ne Tarz Bir Adamsınız?

Eskiden bir metroseksüel vardı, bir de maço. Ancak yıllar içinde erkek tipleri çoğalmaya başladı. Siz hangisisiniz?

Hayatını spordan ibaret tutanlar, 24 saat kulaklıkla dolaşan müzik meraklıları, televizyonun karşısından ayrılmayan dizi fanları, stilini her şeyin üstünde tutan trend tutkunları, yemekten de pişirmekten de anlayan gurmeler ve elbette teknoloji guruları...

16-02/13/ne-tarz-adamsin-gq-3.jpg

DİZİ ADAMI

Yerli diziler arasında da kuşkusuz çok iyi olanları var. Ancak şu bir gerçek ki, Türk dizilerini daha çok kadınlar izliyor. Burada bahsettiğimiz erkekler daha çok yabancı yapımlara ilgi gösterenlerden. House of Cards, Game of Thrones, Mad Men, Breaking Bad, The Walking Dead ya da The Wire gibi dizilerden en az ikisi bu adamların ilgi alanına giriyor. Peki ama onları betimleyen diğer özellikler ne?

En beğendiği kadınlar

Game of Thrones’tan Emilia Clarke ve Reign’den Caitlin Stasey.

Bu grupta olduğunu gösteren 15 işaret
 1. Cumartesi gecesi dışarıda arkadaşlarınızla buluşmak yerine, evde pizza eşliğinde favori dizinizi izliyorsanız
 2. Facebook kapak fotoğrafınız ya da masaüstü arka planınızda sevdiğiniz diziye ait bir şeyler varsa
 3. Çoğu dizinin yeni sezonlarının yayınlanmaya başladığı eylül, 12 ay içinde en sevdiğinizse
 4. Bir oturuşta en az altı bölüm izleyebiliyorsanız
 5. Çoğu dizinin altyazısını hazırlayan “eşekherif” canınız ciğeriniz olmuşsa
 6. Favori dizinizin jenerik müziği sürekli kafanızın içinde çalıyorsa ya da bu duyduğunuzda içiniz mutlulukla doluyorsa
 7. İzlediğiniz her bölüm sonrası Twitter’a girip bir yorum yazıyorsanız
 8. Dizi karakterleriyle aranızda duygusal bir bağ kurduysanız
 9. En azından bir dizi forumuna üyeyseniz
 10. Arkadaş ortamında daima dizilerden bahsediyor, karşınızdakilere x sahnesini izleyip izlemediklerini soruyorsanız
 11. Gün içinde saatlerinizi sosyal medyada izlediğiniz diziyle ilgili paylaşımları inceleyerek ve onlara yorum yazarak harcıyorsanız
 12. İnternetten haftada en az üç bölüm indiriyorsanız
 13. Yakın bir arkadaşınızı, cep telefonunuza sevdiğiniz dizi karakterin adıyla kaydettiyseniz
 14. Etrafınızdaki insanlara gün aşırı “Bak bir izle, çok seveceksin” diyorsanız
 15. En sevdiğiniz karakter öldüğünde içiniz acıdıysa

16-02/13/ne-tarz-adamsin-gq-6.jpg

GYM ADAMI

Kadınların dünyasında, vücuduna özen gösteren erkekler rakiplerine göre her zaman bir adım öndedir. Bu uğurda, bir fitness merkezine kaydolup mesai harcayanlar da azımsanacak gibi değil. Ancak bazen işi abartanlar da var. Burada onları bulacaksınız. Bakın bakalım bu gruptan mısınız?

Onları nasıl ayırt edersiniz?

Kasım kasım “kas”ılırlar. Salonun müdavimleridir. Uzun süredir emek harcadıkları her hallerinden belli olan bu adamlar, vücutlarını gururla sergiler. Salonda geçirdikleri zamanın çoğunda aynada kendilerine bakarlar.

Kıyafet şifreleri

Spor ayakkabı vazgeçilmezleridir. Her şeyin, hatta bir takım elbisenin bile altına giyebilirler. Onları daha çok jean ve ne çok dar ne de çok bol tişörtlerle görürsünüz. Takım elbise ise ancak düğünlerde...

Favori cümlesi

Salonda bir-iki saat geçirmeyle profesyonel sporcu olduklarını zanneden bu erkeklerin ağızlarından şu cümle eksik olmaz: “Biz sporcu adamız!”

Belirgin özellikleri

Herkesin vücutlarıyla ilgili olumlu, övgü dolu yorumlarda bulunmasını beklerler. Bu nedenle de dün iki saat spor mu yapmış, ertesi gün öğrenirsiniz.

Stres nedeni

O gün yediği bir parça tatlı, hafifçe incinen bileği, mesai uzadığı için spora gidememesi...

16-02/13/ne-tarz-adamsin-gq-4.jpg 

GURME ADAM

İşte kadınların en beğendiği erkek tipi! Yemeklere ve aşçılığa tutkuyla bağlıdır, hayatının odak noktası pişirmektir. Mutlaka bir kitap yazmayı hayal eder. Mutfakta yaratıcı ve yenilikçi olmaya çalışır, deneysel takılmaktan hoşlanır; kuru fasulye pişirmek yerine İtalyan mutfağından bir şeyler dener. Bu konudaki yeteneğini ve azmini kadınların kalbini çalmak için de kullanabilir, kendi hayatını kolaylaştırmak için de.

Sosyal hesapları

Sosyal medya hesaplarının tamamı yemeğe ayrılmıştır. Enginar püresi üstünde bonfile, patlıcan yatağında kuskus, fındıklı soğuk latte... Bir manzara ya da güzel bir kadın görmeyi bekliyorsanız takibi bırakabilirsiniz. 

En sevdiği kelime

Tabii ki “organik”.

Mutfağından eksik olmayan 5 şey

Sarımsak, balzamik sirke, Ayvalık’tan gelmiş zeytinyağı, mümkün olan en büyük ve kalın ahşap kesme tahtası, mermer havan seti.

Onunla nerede karşılaşırsınız?

Şehirde yeni açılan bir restoranda.

16-02/13/ne-tarz-adamsin-gq-5-1455395593.jpg

TEKNOLOJİ ADAMI

Genellikle üreticisi değil tüketicisi olsa da teknolojik ürünler karşısında büyük heyecan duyar ve mümkün olduğunca bu dünyaya dahil olmaya çalışır. Yazılım ve donanımları en ince ayrıntısına kadar bilir ve gelişmeleri takip eder, yeni ürünler konusunda kendisi kadar coşmayanlara hayretle bakar. Her türlü aletin en yenisini alır veya almayı hayal eder. Bu alandaki engin bilgisi ve sahip olduğu ürünler dışında, kadınları etkileyecek pek bir kozu yoktur. Havası erkeklere geçer. 

Favori yiyeceği

Dışarıdan söylenmesi ve elbette oyun esnasında yenmesi kolay olduğu için pizza. 

Kadınlarla ilişkisi

Bir kadınla tanıştığında önce cep telefonuna bakar. Hafta sonlarını sevgilisiyle değil, erkek arkadaşlarıyla PlayStation oynayarak geçirmeyi tercih eder. Romantizm pek ona göre değildir.

Doğum gününde ne gelse sevinir?

Yeni çıkan bir oyun, Teknosa’dan hediye çeki, hard disk, AR.Drone 2.0, kablosuz cep telefonu şarjı.

16-02/13/ne-tarz-adamsin-gq-7.jpg

STİL ADAMI

Girdiği her ortamda dikkatleri üzerine çekmeyi seven adamdır. Onun için renklerde sınır yoktur; pembe de giyer, sarı da, beyaz da... Salaş giyindiği de olur ancak her zaman temizdir. Şık saatler tutkusudur ancak tek aksesuarı asla değildir, aksesuarlardan korkmaz. Parfümünü değiştirmeye pek yanaşmaz. Favori markaları vardır, hatta kimi zaman baştan aşağı onu giyer. İmzası haline gelmiş birkaç stil tüyosu vardır: Polo yakanın bütün düğmelerini kapamak, renkli çoraplar tercih etmek ya da tişörtü şortunun içine sokmak gibi...

Sosyal medyada en çok paylaştığı kareler

Tarzına dair detaylar, yakın plan ayakkabı görseli, erkek dergilerinin stil sayfaları, bileğindeki saat.

Ayrılmaz parçası

Onu yaz-kış, güneş gözlüğü olmadan göremezsiniz.

Daha çok nerelere takılır?

Öğle yemeklerini Kanyon’da yer, alışverişini İstinyePark’tan yapar, geceleriyse Karaköy taraflarındadır.

16-02/13/ne-tarz-adamsin-gq-2.jpg 

MÜZİK ADAMI

Genelde pop müzik sevmediğini iddia eden, Spotify’da saatler geçiren, radyoda çalan şarkıları beğenmeyen ve radyo dinlemekten hoşlanmadığını söyleyen adamdır.

Etrafındaki insanlara sürekli tür önerileri sunar. Çoğu popüler müziği eleştirir, yeni çıkan alternatif gruplara destek verir. Müziği kısık sesle dinlemekten hoşlanmaz, mümkünse o ses kulaklıktan dışarı taşar. 

Bulunmaktan mutlu olduğu yer

Festivaller! Onu Harbiye Açıkhava konserlerinde göremezsiniz. Milyon dolarlık sanatçıların yine milyon dolarlar harcanarak düzenlenen konserlerindense kendi tabiriyle gerçek “şov”lar izlemek için festivallere gider.

Stili

En sevdiği müzik grubu fotoğrafının basılı olduğu tişörtler, rahat kesim jean’ler ve espadriller...

Ayrılmaz parçası

Görüp görebileceğiniz en büyük kulaklıkla dolaşır. Yolda, toplu taşımada, ofiste, her yerde kulaklığı ya boynunda ya da kafasındadır.

İZLE
UYSALLAR GQ HYPE'TA
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası