Özgüveninizin yüksek olduğunu nasıl kanıtlarsınız?

Özgüvenli olmak güzel. Ama etrafınızdaki insanlar bunu anlamadıktan sonra neye yarar?

27 Ağustos 2017

Özgüveninizin yüksek olduğunu nasıl kanıtlarsınız?

Eller dışarıda olsun: Her insan kendini gergin hissettiğinde içgüdüsel olarak ellerini saklamaya çalışır. Ellerinizin ve avuçlarınızın görünür ve rahat durmasıysa kendinize olan güveninizi yansıtır. Ellerinizi cebinize sokmayın.

Kıpırdamadan durun: Olduğu yerde sürekli kıpırdayan insanlar, gergin ve kendine güvensiz bir imaj çizer. Aynı şekilde otururken de ayaklarınızı ya da bacaklarınızı sallamamaya dikkat edin. Tüm bunlar, dışarıdan sakin ve kontrollü görünmenizi sağlayacaktır.

Bakışlarınız ileride olsun: Tek başınıza yürürken, doğal bir içgüdüyle başınızı hafifçe eğer, önünüze bakarsınız. Ancak bu şekilde çevrenize, kimseyle iletişime geçmek istemediğiniz mesajı verirsiniz. Bu nedenle yürürken, bakışlarınızı yukarıya ve ileriye doğru yönlendirin.Dik durmaya çalışın: Ayaktayken ya da yürürken omuzlarınızı geriye atmaya gayret edin. Unutmayın; dik bir duruş, kendine güvenin en önemli göstergelerindendir.

Kararlı adımlar: Kendine güvenen biri yavaş, hantal bir şekilde yürümez. Her zaman uzun ve seri adımlar atmaya çalışın. Böylece kendinden emin ve nereye gittiğini çok iyi bilen bir adam gibi görüneceksiniz.Tokalaşma önemlidir: Kendinize güvendiğinizi çok net bir şekilde gösteren, güçlü bir tokalaşma üzerinde çalışın. Yalnız karşınızdaki kişinin elini çok güçlü sıkmamaya, göz teması kurmaya ve gereğinden uzun süre el sıkışmamaya dikkat edin

Gülümseyin: Kendinden emin insanlar daha az somurtur, daha çok gülümser. Ancak gülümsemenizin sıcak olmasına, meydan okur bir hava taşımamasına dikkat etmelisiniz.


#GQEvde: Uykuya Dalmanıza Yardımcı Olacak Müzikler

HAYAT REHBERİ | #GQEvde: Uykuya Dalmanıza Yardımcı Olacak Müzikler

#GQEvde: Zamanını Evde Geçireceklere En İyi 8 Tavsiye

HAYAT REHBERİ | #GQEvde: Zamanını Evde Geçireceklere En İyi 8 Tavsiye

İş Hayatında Başarılı Olmanın Yolları

HAYAT REHBERİ | İş Hayatında Başarılı Olmanın Yolları

Daha Sağlıklı Bir Yaşam için Neler Yapmalısınız?

HAYAT REHBERİ | Daha Sağlıklı Bir Yaşam için Neler Yapmalısınız?

WhatsApp’ta Hayatta Kalma Sanatı

HAYAT REHBERİ | WhatsApp’ta Hayatta Kalma Sanatı

Konuşmamız Lazım: Erken Boşalma Sorunsalı

HAYAT REHBERİ | Konuşmamız Lazım: Erken Boşalma Sorunsalı

Daha Fazla Göster