Siz siz olun bu sıcaklarda fazla miiting set etmeyin

Bilime dayanarak söylüyoruz ki sıcak havalarda her iş hendıl edilemeyebilir.

24 Temmuz 2018

Siz siz olun bu sıcaklarda fazla miiting set etmeyin

Haziran geçti, Temmuz neredeyse bitecek, şöyle bir geriye dönüp bakınca son iki aydır işlerin yılın geri kalan kısmına oranlar durgun olduğunu görmek sizi üzüyor olabilir. Ama üzülmeyin çünkü gerçekten sorun sizde değil, havalarda.

Bilim dünyası da bu duruma sessiz kalmadı ve yapılan Boston merkezli bir araştırma, hepimizin içine bir nebze su serpti. Çalışma ortamında havalandırma bulunan ve bulunmayan iki denek grubunun katıldığı araştırma boyunca her iki gruba da algılama gücü ve hafızayla ilgili farklı testler uygulandı. Sonuçlara bakıldığında ise havalandırma sahibi grubun her alanda %10-12 oranında daha başarılı performans sergilediği görüldü.

Basit bir matematik problemini çözmemizde dahi etkisi olan sıcak havalar hakkında İklim, Sağlık ve Global Çevre Merkezi yöneticisi Joe Allen “Beyinlerimizin sıcaklık değişimlerine karşı duyarlı olduğunu gösteren kanıtlar var.” yorumunu yapıyor ve ekliyor, “Günlük hayatımızda her işin üstesinden geleceğimize inanma eğilimindeyiz ancak sıcaklık artışının üretkenliğimiz ve öğrenme becerimiz üzerinde dramatik bir etkisi olduğunu kabul etmeliyiz.”

Kıssadan hisse, eğer siz de saat 15.00 oldu mu bunalıp bir kahve molasına kaçmak istiyorsanız, yalnız değilsiniz. Çıkıp o kahveyi için.


İş Hayatında Başarılı Olmanın Yolları

HAYAT REHBERİ | İş Hayatında Başarılı Olmanın Yolları

Daha Sağlıklı Bir Yaşam için Neler Yapmalısınız?

HAYAT REHBERİ | Daha Sağlıklı Bir Yaşam için Neler Yapmalısınız?

WhatsApp’ta Hayatta Kalma Sanatı

HAYAT REHBERİ | WhatsApp’ta Hayatta Kalma Sanatı

Konuşmamız Lazım: Erken Boşalma Sorunsalı

HAYAT REHBERİ | Konuşmamız Lazım: Erken Boşalma Sorunsalı

İkinci Buluşmayı Garantilemenin 5 Yolu

HAYAT REHBERİ | İkinci Buluşmayı Garantilemenin 5 Yolu

Dikkat! Yoksa Seks Bağımlısı mısınız?

HAYAT REHBERİ | Dikkat! Yoksa Seks Bağımlısı mısınız?

Daha Fazla Göster