Siz siz olun bu sıcaklarda fazla miiting set etmeyin

Bilime dayanarak söylüyoruz ki sıcak havalarda her iş hendıl edilemeyebilir.

24 Temmuz 2018

Siz siz olun bu sıcaklarda fazla miiting set etmeyin

Haziran geçti, Temmuz neredeyse bitecek, şöyle bir geriye dönüp bakınca son iki aydır işlerin yılın geri kalan kısmına oranlar durgun olduğunu görmek sizi üzüyor olabilir. Ama üzülmeyin çünkü gerçekten sorun sizde değil, havalarda.

Bilim dünyası da bu duruma sessiz kalmadı ve yapılan Boston merkezli bir araştırma, hepimizin içine bir nebze su serpti. Çalışma ortamında havalandırma bulunan ve bulunmayan iki denek grubunun katıldığı araştırma boyunca her iki gruba da algılama gücü ve hafızayla ilgili farklı testler uygulandı. Sonuçlara bakıldığında ise havalandırma sahibi grubun her alanda %10-12 oranında daha başarılı performans sergilediği görüldü.

Basit bir matematik problemini çözmemizde dahi etkisi olan sıcak havalar hakkında İklim, Sağlık ve Global Çevre Merkezi yöneticisi Joe Allen “Beyinlerimizin sıcaklık değişimlerine karşı duyarlı olduğunu gösteren kanıtlar var.” yorumunu yapıyor ve ekliyor, “Günlük hayatımızda her işin üstesinden geleceğimize inanma eğilimindeyiz ancak sıcaklık artışının üretkenliğimiz ve öğrenme becerimiz üzerinde dramatik bir etkisi olduğunu kabul etmeliyiz.”

Kıssadan hisse, eğer siz de saat 15.00 oldu mu bunalıp bir kahve molasına kaçmak istiyorsanız, yalnız değilsiniz. Çıkıp o kahveyi için.


#GQAçıkSalon: Levent Erden ile 15 Dakikada 15 Fikir

HAYAT REHBERİ | #GQAçıkSalon: Levent Erden ile 15 Dakikada 15 Fikir

8 Adımda ‘Siz’den ‘Sen’e Nasıl Geçilir: Resmiyetten Kurtulma Rehberiniz

HAYAT REHBERİ | 8 Adımda ‘Siz’den ‘Sen’e Nasıl Geçilir: Resmiyetten Kurtulma Rehberiniz

Neden Her Gün Yatak Topluyoruz?

HAYAT REHBERİ | Neden Her Gün Yatak Topluyoruz?

Yeniden Dönüşüm için 4 Basit Adım

HAYAT REHBERİ | Yeniden Dönüşüm için 4 Basit Adım

#GQEvde: Uykuya Dalmanıza Yardımcı Olacak Müzikler

HAYAT REHBERİ | #GQEvde: Uykuya Dalmanıza Yardımcı Olacak Müzikler

Daha Fazla Göster