Sosyal Medyada Onun Dikkatini Çekmek İçin 5 Öneri

Artık 2017 yılındayız, hoşlandığınız kişinin cesurca karşısına çıkıp hislerinizi söyleyebilmelisiniz. (“Seviyorsan git konuş abi!”) Yine de serde utangaçlık varsa, “Konuşamam, çekinirim” diyorsanız size sıraladığımız bu 5 tavsiyeyi uygulamanın vakti gelmiş demektir.

20 Temmuz 2017

Sosyal Medyada Onun Dikkatini Çekmek İçin 5 Öneri

Sosyal medya hesaplarından takip

Sosyal medya hesapları günümüzde, hoşlandığınız kişiye çok daha hızlıca ulaşmanın kapılarını aralıyor. Eğer diyaloğunuz olan birini ekliyorsanız şanslısınız; o da sizi takip etmeye başlayacaktır. Ancak tanışmıyorsanız, ekledikten sonra kendinizi fark ettirmeniz gerekebilir.

Burada iki önemli tavsiyemiz var. Birincisi, eklemeden önce InstaStory’lerini izlemeye başlayın. ‘Bakanlar’ arasında sizin de adınızı göreceği için ilk aşamada ilgisini çekebilir.

İkincisi ise ekledikten sonra size takip atmadıysa direkt mesaj üzerinden ona kendinizi hatırlatmak. Yine de sık cevaplar vermiyorsa ısrarcı olmamakta fayda var. Cool davranmak, karizmayı çizdirmemek en önemlisi.

Sıkı bir araştırma

‘Sıkı bir araştırma’ ya da sosyal medyadaki adıyla ‘stalk’ artık neredeyse günlük işlerimiz arasında. Kulağa sevimsiz geliyor biliyoruz ama onunla ilk konuşmanızda size konu açmak için kolaylık sağlayacaktır. Neleri sevdiğini, nerelere gittiğini, nelerden nefret ettiğinin ipuçları burada. Hem ortak arkadaşlarınız ve paylaştığınız zevkleriniz sizi daha da yakınlaştıracak. Rahatsızlık veren uzun sessizliklerden kaçınmak için müthiş bir kaynak sosyal medya.

Ortak yön haritası çıkar

Yaptığınız ‘stalk’a paralel olarak; diyelim ki sıkı bir caz müzik hayranı olduğunu keşfettiniz. Ne tesadüf, siz de caz seviyorsunuz ama paylaşmıyorsunuz! Göze batmadan ve fazla yapaylaşmadan bunu ona gösterin. Ya konuşmanız sırasında ya da paylaşımlarınızla çaktırmadan konuyu açıverin.

Paylaşımlarını beğen

Burada önemli olan bir dakika içerisinde 50 fotoğrafı birden ‘like’ etmemek. (Sosyal medyada yapılacak bizce en büyük hata bu.) Sakin olun ve cool adamı oynayın. Seri ‘like’lamak yerine fotoğraf paylaştıkça beğenmek, tweet’lerine onu destekleyici yorumlar yapmak onun daha çok hoşuna gidecektir. Ancak tekrar altını çiziyoruz “Abartmayınız.”

İletişime geçin

Beyler, siz bu taktiklerle uğraşırken birileri gelip sizin kurmadığınız o cümleyi söyleyerek onu etkileyebilir. Arayı açmayın. Onunla yüz yüze daha fazla iletişime geçmek için elinizden geleni yapın. Yüz yüze iletişim her daim daha etkilidir.

Son olarak; kendinize güvenin. görelim sizi!


Neden Her Gün Yatak Topluyoruz?

HAYAT REHBERİ | Neden Her Gün Yatak Topluyoruz?

Yeniden Dönüşüm için 4 Basit Adım

HAYAT REHBERİ | Yeniden Dönüşüm için 4 Basit Adım

#GQEvde: Uykuya Dalmanıza Yardımcı Olacak Müzikler

HAYAT REHBERİ | #GQEvde: Uykuya Dalmanıza Yardımcı Olacak Müzikler

#GQEvde: Zamanını Evde Geçireceklere En İyi 8 Tavsiye

HAYAT REHBERİ | #GQEvde: Zamanını Evde Geçireceklere En İyi 8 Tavsiye

İş Hayatında Başarılı Olmanın Yolları

HAYAT REHBERİ | İş Hayatında Başarılı Olmanın Yolları

Daha Fazla Göster