“Poetic Turkish Dude”

Poetic Turkish Dude menajerinin ona birkaç sene önce taktığı, Emir’e ve müziğine biraz aşinaysanız hemen ilk andan kulağınıza hoş gelen bir tamlama

10 Mayıs 2021

emir taha

Benim sandığımın aksine Emir pek de gizemli olduğunu düşünmüyor. Londra’nın güneyinde, Brixton’daki evinde kendi gibi müzisyen olan ev arkadaşlarıyla birlikte birçoğumuzdan farksız bir hayatı var. Farklı olan kısım, o evden çıkan müziğin dünyanın bambaşka yerlerinden milyonlarca insana ulaşıyor olması. 

Ankara’da doğan Emir, klasik altın bilezik mantığıyla Londra’ya üniversite okumaya gitmiş. Bu maceranın sonuna iki yıllık Los Angeles tecrübesini ekledikten sonra pandeminin ortasında kendini tekrar Londra’da bulmuş. Arka arkaya çıkardığı teklileri ve geçtiğimiz ay yayınladığı “Hoppa pt. 2” albümüne bakarsak, son bir senedir hayatımızı işgal eden global facialar Emir’in dur durak bilmeden üretmesini engelleyememiş. Zaten stüdyo evinin, müzik de hayatının bir parçası; Ahmet Kaya’dan Kid Cudi’ye, Müslüm Baba’dan M Huncho’ya, Duman’dan slowthai’a geniş bir koleksiyondan ilham alarak üretiyor. Üretkenliğinin acelesiyle ilgisi olduğunu sanmıyorum; Emir’in içinden akanların bu taşkın hali kendi organik sürecinin bir sonucu. Müziği de zaten kendi deyimiyle “organik, dürüst ve samimi”. Emir’i filtresiz, en doğal haliyle fotoğraflamak istediğimiz çekimin Londra’da güneşli bir şubat gününe denk gelmesini de ister istemez buna bağlıyorum.

 

 

Yazı: Şahin Çakıroğlu

Fotoğraflar: Barnaby Boulton 

Styling: Kerem Jan-Dum

Teşekkürler:Will Gresford


Aile, Müzik ve Suşi | Anderson .Paak

HYPE | Aile, Müzik ve Suşi | Anderson .Paak

Söylemesi Zor Giymesi Kolay “Athleisure”

HYPE | Söylemesi Zor Giymesi Kolay “Athleisure”

Hakkında En Çok Konuşulan Bek: Valentin Rosier

HYPE | Hakkında En Çok Konuşulan Bek: Valentin Rosier

Hakkında En Çok Konuşulan Bek: Valentin Rosier

HYPE | Hakkında En Çok Konuşulan Bek: Valentin Rosier

Bünyamin Aydın’ın Sokak Modasındaki Yeni Hikâyesi “Forgotten Pacenotes”

HYPE | Bünyamin Aydın’ın Sokak Modasındaki Yeni Hikâyesi “Forgotten Pacenotes”

Andrés Velencoso’nun Tüm Karakterleri

HYPE | Andrés Velencoso’nun Tüm Karakterleri

Daha Fazla Göster