Prens Harry Prens William Prince Harry and Prince William, 2017, Getty Images
İlişkiler

Bir Yetişkin Olarak Kardeşinizle Nasıl Arkadaş Olursunuz?

Bu adımlarla kardeşinizle aranızdaki bağı güçlendirin.

Kaç yaşında olursanız olun, kardeşinizle olan ilişkiniz ebeveynlerinizle, arkadaşlarınızla ve hatta romantik bir partnerle olan ilişkiniz kadar önemlidir. Bu ilişkiyi özel kılan şey, kardeşinizin büyük olasılıkla sizinle aynı şekilde yetiştirilen ve benzer çocukluk deneyimlerine sahip olan tek kişi olması. Oldukça az önemsenen kardeşinizle aranızdaki bu bağ, özellikle de çocukken yaşadığınız kıyaslama ve kayırma gibi rekabet unsurları söz konusu olduğunda, genellikle arka planda kalır.

En iyi senaryoda, siz ve kardeşiniz aynı çocukluk anılarını ve deneyimlerini paylaşarak birbirinizin hayat boyu en iyi arkadaşları olursunuz. İletişimsizlik olduğunda ve siz ya da kardeşiniz farklı zihniyetler, ideolojiler ya da sadece farklı kişilikler nedeniyle birbirinizden uzaklaşmaya başladığınızda çatlaklar ortaya çıkar. Örneğin Prens William ve Prens Harry'yi ele alalım; çocukken birbirlerinden ayrılmamalarına rağmen şimdi birer yetişkin olarak neredeyse hiç konuşmuyorlar.

Kardeşinizle sağlıklı bir ilişkiye sahip olmak kendinizi ayaklarınız yere basar ve evinize yakın hissetmenizi sağlayabilir. İster biyolojik, ister evlatlık, ister üvey kardeşiniz olsun, aşağıdaki adımları uygulayarak, artık birer yetişkin olarak aranızdaki bağı güçlendirin.

Bu içerik GQ India websitesinde yayınlanmıştır. 

İLGİLİ İÇERİKLER İlişkiler
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası