İlişkiniz Devam Ederken Başka Birinden Hoşlanıyorsanız Ne Yapabilirsiniz?

İlişkideyken başka birinden hoşlanmak kaçınılmazdır ve çoğu zaman da zararsızdır. İşte "crush’ınıza" olan duygularınızı dizginleyebilmeniz için bazı ipuçları...

11 Ocak 2022

İlişkiniz Devam Ederken Başka Birinden Hoşlanıyorsanız Ne Yapabilirsiniz?

Vicky Christina Barcelona - 2008

Bu hayatta kesin olan sadece iki şey var. Biri ölüm, diğeri ise istikrarlı, sevgi dolu bir ilişki içindeyken bile diğer insanlardan hoşlanmak. Bu durumun özellikle sevgilinizle geçirdiğiniz durgun veya tam tersi iniş ve çıkışların yaşandığı bir dönemde yaşanması daha olası olsa da her zaman başınıza gelebilir.

Belki karşı sokaktaki kafede çok tatlı bir barista var ya da arkadaş çevrenize yeni seksi biri katıldı ve kendinizi onu görmeyi dört gözle beklerken buluyorsunuz. Hatta belki biraz da eve gittikten sonra bu karşılaşmanın tadını konuştuklarınızı düşünerek çıkarıyorsunuz.... Kendinizi kötü hissetmeyin, bu hepimizin başına geliyor ve son derece normal. (Çünkü insanız ve duygularımız var...) Beynimiz bu yeni tanıştığımız kişiyle seksin harika olacağı konusunda bizi ikna etmek konusunda oldukça başarılı olabilir... Çünkü sevgilinizle seks hayatınız her ne kadar ateşli olsa da, bu hala son dört yıldır yaptığınız aynı ateşli seks... Rahat, tanıdık ancak bazen (-tamam belki sık sık) yeni bir şeyin heyecanını da isteyebiliyoruz. Bu arada biriyle ilk kez sevişmek her ne kadar heyecan verici olsa da çoğu zaman vasat bir deneyimden öteye geçmez.

Özetle, beyinlerimiz birilerine hayranlık beslemeyi, aşık olmayı, hatta bu aşk üzerine senaryolar kurmayı sever. Araştırmalar da bu hayranlıkların ya da platonik aşkların ilişkiye zarar vermediğini söylüyor. Arzularınızı kontrol altında tuttuğunuz sürece kendinizi suçlu hissetmenizi gerektirecek bir durum da yok.


İş Arkadaşınızla Kovulmadan Nasıl Flört Edebilirsiniz?

İLİŞKİLER | İş Arkadaşınızla Kovulmadan Nasıl Flört Edebilirsiniz?

Değişecek Sayfa Eline Yapışmaz

DERGİ KONULARI | Değişecek Sayfa Eline Yapışmaz

İlk Buluşmaya Dair Flört Taktikleri | Bir Barmenden Tüyolar

İLİŞKİLER | İlk Buluşmaya Dair Flört Taktikleri | Bir Barmenden Tüyolar

Erkeklerin Yaptığı Hatalar 101: İlk Buluşmada Kadınları Etkilemek İçin Ne Yapmalı ?

İLİŞKİLER | Erkeklerin Yaptığı Hatalar 101: İlk Buluşmada Kadınları Etkilemek İçin Ne Yapmalı ?

Kadınlar İle Nasıl Mesajlaşmalısınız? Bir Centilmen İçin Mesajlaşma Adabı

İLİŞKİLER | Kadınlar İle Nasıl Mesajlaşmalısınız? Bir Centilmen İçin Mesajlaşma Adabı

Daha Fazla Göster