Partnerinizin Orgazm Olmasını Nasıl Sağlarsınız?
İlişkiler

Partnerinizin Orgazm Olmasını Nasıl Sağlarsınız?

Orgazm olmayan kalmayacak.

Dünya tekrar eski haline dönüyor ancak hala bazı restoranlarda garip kurallar geçerli, evden çalışmaya alışmış durumdayız. Yani kısacası hala küresel bir can sıkıntısı krizinin ortasındayız. Aramızdaki bazı cesur kişiler bunu kendilerini geliştirmek için bir fırsat olarak kullanıyor: Spor yapmaya başlayanlar, evini yeniden dekore edenler, yemek yapmayı öğrenenler… Galce öğrenmeye çalışan bir arkadaşım bile var. Tüm bunlar harika – gerçekten harika – özellikle ev yapımı makarna öğrenmek. Ancak listenize bir kişisel gelişim projesi daha eklemenizi rica ediyorum: partnerinizin tatmin olmasını sağlamak.

Partnerinizi tatmin etmek için yeterince iyi bir iş çıkardığınızı varsayarak hareket ediyor olabilirsiniz - ve haklı da olabilirsiniz - ama unutmayın ki bu konu her zaman iyileştirmeye açık. Psikolog, seks terapisti ve Becoming Cliterate kitabının yazarı Dr. Laurie Mintz'e göre, çoğu erkek seks sırasında genellikle orgazm oluyor, ancak aynı şey kadınlar için her zaman geçerli değil. Dr. Mintz’in 2017’de yaptığı araştırmaya göre, heteroseksüel erkeklerin %95'i genellikle veya her zaman orgazm olduklarını belirtirken heteroseksüel kadınların yalnızca %65'i aynı şeyi söyleyebildi. Lezbiyen kadınların ise %86'sı genellikle veya her zaman orgazm olduklarını belirtti. Kesinlikle kaba olmak istemiyorum ama veriler erkeklerin işleri biraz hızlandırması gerektiğini gösteriyor. (Makalenin geri kalanı, Dr. Mintz'in sunduğu tüm evrensel bilgilere rağmen, öncelikle kadın ve erkek arasındaki cinselliği konu almaktadır.)

Dr. Mintz'in orgazm boşluğu hakkındaki kapsamlı araştırmasını göz önüne alarak, onunla bu konuyu ve partnerinizin tatmin olması için ilave olarak neler yapabileceğinizi konuştum. Paradoksal olarak öncelikle bu konuda üzerinizde bir baskı hissetmemeniz gerekiyor – kendi orgazmınızın peşine daha rahat düşebilmek için partnerizin orgazm olması konusunda aceleci davranmamalısınız. Sonuçta keyifli seks sadece varış noktasıyla ilgili değil, yol boyunca geçirdiğiniz eğlenceli zamanlarla ilgili.

(Partnerinizi Tatmin Etmenin Yolları Egonuza Yenik Düşmeden)

GQ US  

İLGİLİ İÇERİKLER orgazm Cinsel İlişki seks
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası