Sen Laetitia’sın; büyük düşün
Kadınlar

Sen Laetitia’sın; büyük düşün

O, podyumlarda belirdiği ilk günden bu yana müthiş tahrip gücünü hiç yitirmedi. Ama oyunculuk kariyerini seçince podyumlar onu yitirdi. Bizimse şikayetimiz yok

Bir insan en fazla ne kadar övülebilir? İngiliz modacı Vivienne Westwood’un Laetitia Casta hakkında söyledikleri kadar: “Tanrı’ya inanmıyorum ama Laetitia’yı gördüğümde fikrimi değiştirmeyi düşündüm.” Düşünün; bu lafı, hayatı süpermodellerin arasında geçmiş birinden dinliyoruz.

35 yaşındaki Casta, podyumlarda belirdiği ilk günden bu yana müthiş tahrip gücünü hiç yitirmedi. Ama oyunculuk kariyerini seçince podyumlar onu yitirdi. Bizim şikayetimiz yok. Ne oynasa yakışıyor. Son 10 yılda kendine taş gibi bir filmografi yaptı. Bir örneğini bu ay Duvarın Arkasında’da seyredeceğiz. Hem bu defa az gittiği bir yoldan gidiyor: Korkutuyor.

15 yaşında Korsika sahillerinde keşfedilmesinin üstünden 20, Rolling Stone kapağında “yaşayan en güzel kadın” ilan edilmesinin üstünden 15 yıl geçti. Yaşadığı değişim sadece olumlu yönde. Yıllar ilerledikçe kendine güveni daha da artıyor. Zaten bu konudaki hayat dersini, bulabileceği en iyi hocadan, Brigitte Bardot’dan almış. Üç sene önce Gainsbourg: A Heroic Life’ta Bardot’yu canlandırırken “efsane”nin bizzat kendisinden dinlediği tavsiyeye buyurun: “Bir restorana girdiğinde bütün enerjini tek bir düşüncede toplayacaksın, o da şu: Buradaki herkesin canı cehenneme, ben Brigitte Bardot’yum.”

O da Laetitia Casta.

Laetitia Casta, diğer GQ Kızları ve daha fazlası GQ Türkiye Ekim sayısında ve GQ Türkiye iPad edisyonunda...

İZLE
Deniz Tortum’dan Belirsizlik Çağında Hayatı Olumlama
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası