Mesajlaşmalarda Red Flag Euphoria - HBO
İlişkiler

İlişkilerde Tehlike İşareti Olan 7 Mesaj Türü

Popüler kültürdeki anlamıyla 'red flags' yani tehlike çanlarını çalan işaretleri kısa mesajlardan algılamak mümkün. Kadın ya da erkek fark etmez, taraflar bu tür mesajları 'red flag' görebilir. İşte yedi maddede yazışmalarınızdan ilişkinizin geleceğine dair ipuçları.

Biriyle çıkmaya başladığınız ilk günlerde, ortalama bir Y kuşağı veya Z kuşağı için birincil iletişim şekli genellikle mesajlaşmaktır. Ve bu yöntem genellikle hayatınıza yeni giren biriyle iletişim kurma şekliniz olduğunda, mesajlaşma tarzlarının (ve alışkanlıklarının) onlar hakkında tam olarak ne söylediğini deşifre edebilmenize yardımcı olur. İşte karşınızda flörtleştiğiniz kişinin en ideal kişi olmayabileceğiniz dair ipucu olabilecek mesaj formundaki 'red flag'ler.

1. Çok fazla kontrol

Görüştüğünüz kişi sürekli olarak "ne yapıyorsun?" "kiminlesin?" veya "muhtemelen nerede olacaksın?" gibi şeyler içeren mesajlar atma eğilimindeyse, bu genellikle şüpheli olabilir. Çıktığınız birinin gününüzle ve kiminle takıldığınızla ilgilenmesi ile sizi takip etmesi arasında fark vardır.

2. Tek kelimelik cevaplar

Bu kişiden çoğu zaman tek bir kelimenin ötesine geçmeyen  yanıt almaya alışkınsanız, endişelenebilirsiniz. Tek kelimelik ya da tek heceli yanıtlar vermek genellikle ya sizinle pek ilgilenmeyen ya da tüm dikkatini size veremeyecek kadar meşgul olan birinin işaretidir. Her iki durumda da bu, parçası olmak isteyeceğiniz bir senaryo değildir.

3. Pasif-agresif mesajlar

Eğer görüştüğünüz kişi rahatsız olduğunda size doğrudan saldırmak yerine pasif-agresif yanıtlar vermeyi ya da sizi gazlamayı tercih ediyorsa, bu bir uyarı sinyali olmalı. 'Sorun değil, takılabileceğimizi umarak programımı boşaltmıştım ama planın varsa sorun değil' gibi mesajlar pasif-agresiftir çünkü açık bir şekilde iletişim kurmak yerine kendinizi kötü hissetmenizi sağlamakla uğraşırlar.

4. Israrlı 'nude' isteği

Eğer görüştüğünüz kişi aynı zamanda sexting yaptığınız biriyse, ona çıplak fotoğraf göndermeniz konusunda ısrarcı davranması büyük bir alarm! Çıplak fotoğraf göndermek çok kişisel bir eylemdir; gönderen ve alıcı olmak üzere herkesin bu konuda tamamen rahat olması gerekir. Eğer sizin rahatlık seviyenizi ölçemiyorlarsa (ya da ölçebiliyorlarsa ama bunu zorluyorlarsa), bu uygun bir mesajlaşma ya da flört davranışı değildir.

5. Sadece gece mesaj atmak

Gece boyunca mesajlaşmak sadece gece yarısı mesajlaşmaktan çok farklıdır. Mesajlaştığınız kişi size yalnızca gece yarısından sonra mesaj atıyorsa, gün içinde sizi pek düşünmüyor demektir. Bahsettiğimiz şey tek seferlik değil, daha ziyade bir davranış şekli. Karşılıklı olarak oluşturduğunuz bir kalıpsa, seks için buluşmak sorun değildir, ancak değilse; lütfen not alın. 

6. Sarhoş mesajlar

Partnerinizin sarhoşken bile size sık sık mesaj attığı bir ilişki harika! Partnerinizin veya potansiyel partnerinizin size sadece sarhoşken mesaj attığı bir ilişki mi o kadar da değil. Ayıkken de birinin aklında olmalısınız. Artic Monkeys'ten alıntı yaparsak, 'Why D’You Only Call Me When You’re High?’

7. Cevapsız bırakılmak

Mesajlaştığınız bir kişinin gönderdiğiniz bir mesajı birkaç gün boyunca okumamış olması inanılmaz derecede düşük bir ihtimaldir. Kesinlikle hiç kimse o kadar meşgul değil. Bir kriz veya tüm zamanlarını alan acil bir durum yaşıyor olmaları çok olası olsa fakat sağduyulu herhangi bir insan, size bir şeyler olduğunu ve yakında size geri döneceğini söylemek için hızlı ve net bir yanıt olsa bile size mesaj atabilir. Bazen, kırmızı bayrak, yani red flag mesajı almadığınız mesajdır.

Bu içerik GQ India web sitesinde yayınlanmıştır. 

İLGİLİ İÇERİKLER ilişkiler
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası