73. Emmy Ödülleri Adayları: Sürprizler Ve Beklenenler
Popüler

73. Emmy Ödülleri Adayları: Sürprizler Ve Beklenenler

2021 Emmy Adayları açıklandı. İki drama dizisi: Netflix’ten The Crown ve Disney+’tan The Mandalorian 24 adaylıkla en fazla adaylığa sahip yapımlar. Yer yer tahmin edilebilir, kısmen sürprizli adaylıkları inceliyoruz.

WandaVision iddiasız başladığı yayın hayatına Emmy'lerde bu yıl 23 adaylık sahibi olarak devam ediyor.

The Handsmaids Tale ve Saturday Night Live 21 kategoride aday. 

Apple TV+ yapımı Ted Lasso  hem başrol Jason Sudeikis hem de yardımcı rollerdeki 6 oyuncusuyla 20 kategoride aday gösterildi. 

En iyi drama dizisi kategorisinde birbirinden çok farklı yapımlar aday. Seçki dahilinde Netflix’in çok izlenen Bridgerton’ından HBO’nun ilk sezon sonrası iptal ettiği Lovecraft Country’ye (toplamda 18 adaylık), adaylığı kesin gözüyle bakılan The Crown ve The Mandalorian’a birbirine benzemezler yarışıyor. 

En iyi komedi dizisinde Ted Lasso ve The Kominsky Method’ı görmek ne kadar mutlu ettiyse Emily in Paris’i görmek de bir o kadar şaşırttı (olumsuz anlamda). The Flight Attendant hak ettiği adaylığında ödüle yine kavuşmayabilir fakat ikinci sezon aynı istikrarda devam ederse muhtemelen seneye ödül haberlerinde ismini göreceğiz.

2020’nin çok ses getiren dizisi I May Destroy You yayınlandıktan bir yıl sonra (Ted Lasso gibi) hak ettiği adaylıklara erişti ve 9 kategoride aday gösterildi. Mini dizi kategorisinde The Queen’s Gambit ve WandaVision gibi hitlerle yarışıyor. 

Pandemi gecikmeleri sebebiyle yayın takvimleri değişince önceki yılın kazananlarından Succession ve Schitt's Creek bu yıl aday gösterilebilecek yapımlar seçkisine dahil olamadı. 

İki kadın oyuncu Nicole Kidman (The Undoing) ve Sarah Paulson'ın (Ratched) isimleri bu yıl Emmy'de geçmiyor. Paulson'ın performansı Ratched'ın ana hatlarıyla ağır eleştirileri arasında kaybolmuş gibi. The Undoing jürinin gözünden belli ki kaçmamış Hugh Grant, Mini Dizi/TV Filminde En İyi Erkek Oyuncu kategorisinde aday fakat başrolü paylaştığı Nicole Kidman'ın performansının hangi kısmını yetersiz buldular anlamak zor. 

Adaylıklarda ters köşe yapan çok kategori bulunmamakla birlikte, medyada sık dile getirilen eleştirilerin ve beğenilerin (I May Destroy You, Ted Lasso) kategorilere yansıdığını görüyoruz. Medya tüketim alışkanlıkları büyük ivmeyle değişmeye devam ediyor. Galiba dizileri, ağırlıklı olarak ödül töreninde duyup izleme listesine aldığımız dönemi geçtik. Anlattıklarıyla geniş kitlelerde yankı bulan yapımlar zaten ön plana çıkıyor ve eleştirmenlerin de listesine bir şekilde giriyor. 

Kazananları 20 Eylül'de sabaha karşı öğrenceğiz. 

HYPE

73. EMMY ÖDÜLLERİ ADAYLARI: 

İZLE
UYSALLAR GQ HYPE'TA
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası