Popüler

Jaguar'dan Gran Turismo'ya Özel Hypercar: Vision GT Coupé

Şimdilik sadece piksel formatta kullanabileceğiniz Jaguar'ın yeni elektrikli yarış aracıyla tanışın.

jaguar-vision-gran-turismo-car-hypercar-electric-race

I-Pace SUV ile elektrikli araçlar dünyasına kendi imzasını atan ve all-electric yarış serisi Formula-E'de yer alan Jaguar, bu alanda neler yapabileceğini Gran Turismo oyunu için özel olarak tasarlanan tamamen elektriklli yeni sanal yarış aracı Jaguar Vision GT Coupé ile gösteriyor. Cuma günü duyurulan ve sadece piksel formatta göreceğiniz bu araç, araba tutkunlarına tam anlamıyla görsel ve teknik bir şölen sunuyor.

750kW-1000 beygir gücündeki Jaguar'ın sanal canavarı, 0'dan 100km hıza sadece 2 saniyede ulaşıyor ve saatte 320km hıza erişebiliyor. Tasarımı için klasik Jaguar modellerinden ilham alınan bu araçta, KITT-E isimli artırılmış yapay zeka ve hologram ekran sistemi dikkat çekiyor. Sonuçta bilgisayar ortamı için tasarlanan bu üründe hayal gücüne sınır koymak imkansız. Aracın ortaya çıkış sürecini ve perde arkasını da, tasarım ve proje ekibi ile hazırlanmış detaylı bir video ile gösteren Jaguar, meraklıların ağızlarına bir parmak bal çalıyor.

jaguar-vision-gran-turismo-car-hypercar-electric-race

Kasım ayının sonundan itibaren Gran Turismo Sport'ta kullanabileceğiniz Jaguar Vision GT Coupé, şimdilik sadece sanal ortamda yer alsa da Jaguar'ın elektrikli araç konusunda bize tutkusunu göstererek gelecek vadediyor. Gran Turismo konseptlerinin gerçeğe dönüşmesi hayal değil. Tasarımcıları realitenin sınırlayıcı çizgilerinden çıkartıp hayal güçlerini tamamen ortaya koymaları için cesaretlendiren Vision Gran Turismo konsepti, gerçek araçlara da ilham veriyor. Toyota FT-1 ve Audi E-Tron Vision Gran Turismo bunlardan sadece birkaçı.

jaguar-vision-gran-turismo-car-hypercar-electric-race

Jaguar bu ultra futuristik hiper arabayı gerçeğe dönüştürür mü bilemeyiz, ancak markanın kullandığı formları ve teknolojileri bu oyunla deneyerek elektrikli araba çalışmalarına hız vereceği ve karşımıza heyecan verici sonuçlarla çıkacağı kesin!

İZLE
Assassin's Creed'de üçüncü perde
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası