Limitsiz uçak biletine ne kadar ödersiniz?

Amerikan havayolu Surf Air, yolcularına yeni üyelik sistemiyle aylık 790 dolara limitsiz uçuş sağlıyor. Sistem, Türkiye'deki havayolu şirketlerine de ilham verebilir.

11 Nisan 2012

Limitsiz uçak biletine ne kadar ödersiniz?

Santa Monica merkezli Surf Air, kuruluş yılında Los Angeles, Santa Barbara, Palo Alto ve Monterey arası üyelerine limitsiz uçuş imkanı sağlayan yeni sistemle öne çıktı. Aylık 790 dolara üyelerini kabul eden havayolu şirketinin kurucuları Wade Early ve kardeşi David Early, sektördeki büyük boşluğu doldurduklarını söylüyor. Geçen yıl 20 milyon kişinin Los Angeles San Francisco arası uçtuğu göz önünde bulundurulursa, Surf Air özel üyelik sisteminin ilgi göreceğini tahmin etmek güç değil. 

Bu konsept aslında yeni değil, New York merkezli Jet Blue ve Minnesotalı Sun Country havayolları da daha önce aylık özel satışlar yaparak kar ettiler.

Mayısta limitsiz uçuşlara başlayacak Surf Air, yakın zamanda rotasını Las Vegas, Palm Springs, San Diego, Napa Vadisi ve Sacramento'ya kadar genişletmeyi planlıyor.

Türkiye'de sadece Atatürk Havalimanı'ndan yılda 14 milyona yakın yolcunun uçtuğu düşünülürse, havayolu şirketlerinin limitsiz uçuş kampanyası sık uçan yolcular için büyük rahatlık olabilir.

 

 

 

 


UNESCO Dünya Mirasının En Etkileyici Yerleri

SEYAHAT | UNESCO Dünya Mirasının En Etkileyici Yerleri

Mistik Bir Yolculuk

SEYAHAT | Mistik Bir Yolculuk

Rami Malek Hangi Otelin Fanı?

SEYAHAT | Rami Malek Hangi Otelin Fanı?

Hayat Suyunun Peşinde İskoç Diyarları

SEYAHAT | Hayat Suyunun Peşinde İskoç Diyarları

GQXBrothers: Bir Centilmenin Favori Hafta Sonu Destinasyonları

SEYAHAT | GQXBrothers: Bir Centilmenin Favori Hafta Sonu Destinasyonları

Beş Dakikada Tatil Planı

SEYAHAT | Beş Dakikada Tatil Planı

Daha Fazla Göster