Bir kış masalı: Les Airelles
Travel

Bir kış masalı: Les Airelles

Kayak dünyasının gözde destinasyonu Courchevel’in prestijli yıldızı Les Airelles sizi eşsiz bir kış tatili deneyimine davet ediyor.


Hotel Les Airelles kayak tatilini, yeri, mimarisi ve seçkin hizmetleriyle, rüya gibi bir deneyime dönüştürüyor. Mekânın fark yaratan özellikleri neler?

Les Airelles, LOV Hotel Collection’ın 6 prestijli otel ve restoranından biri. Le Chalet Privé Ormello, Le Mélézin, Le Chalet de Pierres ve Les Airelles, Courchevel’de yer alırken, La Bastide de Gordes oteli Gordes bölgesinde ve Le Pan Deï Palais ise Saint-Tropez’de bulunuyor.

Vizyonumuzu ünlü ve unutulmaz lokasyonlarda lüks konseptler geliştirme fikri belirliyor. Les Airelles’te her şey kişiye özel bir konaklama imkanı sunmak için geliştiriliyor. Kişiye özel ve unutulmaz bir tatil vaat ediyoruz. Les Airelles’te geçireceğiniz her dakikanızın olağanüstü olması için çabalıyoruz.

Dünyanın önde gelen otellerini buluşturan “Leading Hotels of the World”ün bir üyesi olan Les Airelles, otellerimizin en değerlisi. Les Airelles, sıklıkla Disneyland’daki peri masalı kalesi Uyuyan Güzel Kalesi’ne benzetiliyor. Les Airelles, bin bir hazzın sarayı olarak adlandırılıyor. Yamaçların üzerine kurulmuş bir rüya sarayı, Courchevel’in efsanevi sarayı…

Konukları burada ne gibi aktiviteler bekliyor?

Les Airelles, 52 normal oda ve 14 süiti içeren beş bin metrekare alandan ve kendi özel kahyası olan 550 metrekarelik bir müstakil köşkten oluşuyor. Üç restoranımız bulunuyor ve şeflerimizden Pierre Gagnaire'in 2 Michelin yıldızı var. Yamaçlar üzerinde kurulmuş olan otelimiz iç ve dış kayak alanları ve kayak için vale hizmeti sunuyor. Cellcosmet SPA, kapalı yüzme havuzu, kuaför, butikler, özel buz pateni alanı ve kayak mağazası ile Les Airelles'de pek çok aktivite yapmak mümkün oluyor.

Les Airelles olarak, çocuk alanlarımızda birçok olanak ve tatil programı sunuyoruz. İçinde büyük bir kale olan 100 metrekarelik oyun odası, sinema, multimedya köşesi, Play Station, X-Box ve her yaşa uygun pek çok farklı çeşit oyuncak… Oyun odası 12 saat boyunca bakıcı ve animatörler tarafından gözetiliyor. Yılbaşına özel olarak terasa büyük bir atlıkarınca yerleştiriliyor.

Les Airelles’de yapacağınız tatillerinizde kayak sonrası için de çeşitli aktiviteler öneriyoruz. Sibirya kurtlarının çektiği kızaklar ya da kar arabalarıyla yolculuk, sihir gösterileri ve ormanda lazer şovları… Bu yıl inşa edeceğimiz Eskimo evleri etrafında rahatlamak ve çikolata ile kurabiye keyfi yapmak da mümkün olacak.

Ekibin de buraya özgü bir tarzı var öyle değil mi?

Les Airelles’in tüm ekibi dağa uygun tek tip kıyafet giyiyor. Böylece misafirlerimize Courchevel’de başka bir yerde bulamayacakları şekilde otelin mimarisiyle harmoni içinde özel bir atmosfer sunuyoruz. Kadın çalışanlar uzun elbiseler giyerken, erkek otel görevlilerinin kıyafetleri ise Alpler’in dağ komandosu kıyafetlerinden ilham alınarak hazırlanıyor.

Tüm dünyadan gelen seçkin konukların beklentilerini karşılamak kolay olmasa gerek...

Les Airelles’de lüks, kalıcı bir çeşni gibidir. Hermes, Bentley, Cartier ve Christies gibi pek çok prestijli marka etrafınızda yer alır. İç mimarımız Christophe Tollemer çok yetenekli biri ve otellerimizin dekorasyonu ve renovasyonuyla ilgileniyor. Les Airelles’de tasarımımızın ana hattını Avusturya-Macaristan-Bavyera’ya özgü stiller oluşturuyor. Ahşap alanları geleneksel karolarla birlikte kullanıyor, duvarlarımıza orjinal resimler asıyoruz. Odalardan ortak alanlara kadar her yerde antika eşyalar, geleneksel çizgili mobilyalar, lüks goblenler, sanat eserleri ve resimler yer alıyor. Daha önce bahsettiğim gibi çalışanlarımızın kıyafetleri de ambiyansımızla uyum içinde ve uygun bir renkte.

Les Airelles’de bu kış yeni bir akşam yemeği restoranı açacağız. İtalya Sardunya’daki prestijli otel Cala Di Volpe’den esinlenerek geliştirdiğimiz bir İtalyan konsept restoranı olacak. Böylece Les Airelles’de konuklarımız geniş bir restoran seçimine sahip olacak: Le Coin Savoyard, 2 Michelin yıldızlı şef Pierre Gagnaire elinden klasik yöresel yemekler sunuyor. La Table du Jardin Alpin, gurme büfe tarzı bir öğle yemeği restoranı olarak hizmet veriyor. Yeni Cala Di Volpe, İtalyan mutfağının en lezzetli örneklerini sunacak.

Ayrıca, Courchevel’deki üç tesisimizden birinde (Les Airelles, Le Chalet Ormell ya da Le Melezin'de) kalan konuklarımız yarım pansiyon haklarını herhangi başka bir tesiste kullanabiliyorlar. Bir başka deyişle, öğle yemeklerini Le Chalet de Pierre ya da La Folie Douce’da ve akşam yemeklerini Les Airelles ya da Le Melezin’de yiyebilmek mümkün. Yalnızca LOV Hotel Collection Courchevel’de böyle kapsamlı bir deneyim yaşanıyor.

Özel günler burada nasıl kutlanıyor?

Yılsonu için, İmparatoriçe Sissi konsepti ile etkileyici ve heyecan verici bir etkinlik düzenledik. Macar gurme mönüsü, ihtişamlı dekorasyon, sürprizler ve şovlar… Unutulmaz bir geceydi! Kış sezonumuz için Rus Noeli, Kadınlar Günü ve Karnaval etkinlikleri gibi farklı birçok etkinlik planladık.

Courchevel dünyanın gözde kayak merkezlerinden. Hangi zamanlar burayı ziyaret etmek için ideal?

Otelimiz Aralık ortasından Nisan ortasına kadar açık bulunuyor. 15 Ocak ile 15 Şubat tarihleri arasında Courchevel biraz daha sakin oluyor. Bu dönem yoğun tatil sezonu dışında seyahat etmek isteyenler için bire bir. Yine de elbette Courchevel’in harika bir kayak destinasyonu olduğunu ve kayağın yanı sıra alışveriş, restoran ve gece kulübü gibi pek çok olanak sunduğunu da unutmamak gerek.

Sizce bir erkeğin kış tatili bavulunda neler bulunmalı?

Gündüzler için kayak ekipmanı, geceler için ise trendy giysiler. Kayak kabinlerinde rahatlamak için bir iPod dolusu müzik, unutulmaz anları kaydetmek için Go-Pro, rampaların tadını çıkarmak için kulaklıklı kask, güneş gözlüğü, atkı, eldiven, güneş kremi, kayak gözlükleri ve alışverişe hazır bir kredi kartı!..

İlgili Başlıklar
Daha Fazlası