Beyler, yıllardır kendimize yanlış bakıyormuşuz…

Saç ve cilt bakımı hakkında yanlış bildiklerimiz, yıkmamız gereken kurallar var.

04 Nisan 2018

Beyler, yıllardır kendimize yanlış bakıyormuşuz…

Saç bakımı elbette önemli ama tek yolu şampuanlanmak değil

Fazla şampuandan doğan sonuçlara çoğumuz tanık olmuşuzdur: Kepek, saç dökülmesi, kuruluk… Hepsi de başa bela sonuçlar. O yüzden şunu deneyin: Saçlarınızı her saç kesiminden sonra mutlaka ve ortalamaya vurduğumuzda haftada birkaç kez şampuanlayın ama hemen her gün saç bakım kremi kullanmayı deneyin. Saç kreminin en büyük faydasını saçınızın güçlendiğini ve çok kolay şekil aldığını fark ettiğinizde göreceksiniz.

Tek bir parfümünüz olmasın

“Bu senin kokun…” Ne kadar vurucu bir cümle değil mi? Hepimiz güzel bir kokuyla hatırda kalmak isteriz. İsteriz istemesine ama unutmamak gerek ki kokular da bir şekilde bizim imzamızdır. Ofisimizdeki bir toplantıdaki kokuyla yaz tatilindeki kokumuzun aynı olması şart mı? Ondan öte, kışın kullandığımız parfümümüzü, baharda da kullanırsak; havanın sıcaklığı, derimizin ısısı vb. faktörler yüzünden ortaya bambaşka bir aroma çıkacaktır. Ve maalesef bu aroma “bizim kokumuz”dan uzak olabilir. O yüzden farklı ortam ve durumlar için birkaç farklı parfümümüzün olması bize hiçbir şey kaybettirmez, aksine ilgi kazandırır.

Berberlerimize bağlılığımızı abartıyoruz

Belki saygı ve hürmetten belki de konfor alanımızı terk edip saçlarımızı başka birine emanet etmeye çekindiğimizden, çoğumuz saç kesimleri için aynı adrese gidiyoruz. Bunda anlaşılmayacak bir durum yok ama duruma şöyle bakalım: Eğer yıllar içinde saç kesimimizi değiştirmek aklımıza geliyorsa, saçımızı kesen kişiyi de değiştirebiliriz. Belki her zamanki berberimiz kısa saçlarda uzmanken, biz saçımızı uzatmaya ve şekil vermeye karar verdiğimizde yeni bir berbere de şans vermeliyiz. En kötü ne olabilir ki? Hem ne derler, “kökü sende”.


Johnny Depp Yeni Dior Sauvage'ı Tanıtıyor

PARFÜM | Johnny Depp Yeni Dior Sauvage'ı Tanıtıyor

Güneş Yanıklarına Karşı En Etkili 7 Ürün

WELLNESS | Güneş Yanıklarına Karşı En Etkili 7 Ürün

5 Adımda Tatil Sonrası Yenileyici Bakım

WELLNESS | 5 Adımda Tatil Sonrası Yenileyici Bakım

Hızlı Sonuç: Erkekler için En İyi 5 Kuru Şampuan

SAÇ | Hızlı Sonuç: Erkekler için En İyi 5 Kuru Şampuan

Saç Pomadlarını Uygularken Kullanabileceğiniz 4 İpucu

SAÇ | Saç Pomadlarını Uygularken Kullanabileceğiniz 4 İpucu

Duşta Bakım: Erkekler için En İyi 15 Vücut Scrub'ı

WELLNESS | Duşta Bakım: Erkekler için En İyi 15 Vücut Scrub'ı

Daha Fazla Göster