Beyler, yıllardır kendimize yanlış bakıyormuşuz…

Saç ve cilt bakımı hakkında yanlış bildiklerimiz, yıkmamız gereken kurallar var.

04 Nisan 2018

Beyler, yıllardır kendimize yanlış bakıyormuşuz…

Saç bakımı elbette önemli ama tek yolu şampuanlanmak değil

Fazla şampuandan doğan sonuçlara çoğumuz tanık olmuşuzdur: Kepek, saç dökülmesi, kuruluk… Hepsi de başa bela sonuçlar. O yüzden şunu deneyin: Saçlarınızı her saç kesiminden sonra mutlaka ve ortalamaya vurduğumuzda haftada birkaç kez şampuanlayın ama hemen her gün saç bakım kremi kullanmayı deneyin. Saç kreminin en büyük faydasını saçınızın güçlendiğini ve çok kolay şekil aldığını fark ettiğinizde göreceksiniz.

Tek bir parfümünüz olmasın

“Bu senin kokun…” Ne kadar vurucu bir cümle değil mi? Hepimiz güzel bir kokuyla hatırda kalmak isteriz. İsteriz istemesine ama unutmamak gerek ki kokular da bir şekilde bizim imzamızdır. Ofisimizdeki bir toplantıdaki kokuyla yaz tatilindeki kokumuzun aynı olması şart mı? Ondan öte, kışın kullandığımız parfümümüzü, baharda da kullanırsak; havanın sıcaklığı, derimizin ısısı vb. faktörler yüzünden ortaya bambaşka bir aroma çıkacaktır. Ve maalesef bu aroma “bizim kokumuz”dan uzak olabilir. O yüzden farklı ortam ve durumlar için birkaç farklı parfümümüzün olması bize hiçbir şey kaybettirmez, aksine ilgi kazandırır.

Berberlerimize bağlılığımızı abartıyoruz

Belki saygı ve hürmetten belki de konfor alanımızı terk edip saçlarımızı başka birine emanet etmeye çekindiğimizden, çoğumuz saç kesimleri için aynı adrese gidiyoruz. Bunda anlaşılmayacak bir durum yok ama duruma şöyle bakalım: Eğer yıllar içinde saç kesimimizi değiştirmek aklımıza geliyorsa, saçımızı kesen kişiyi de değiştirebiliriz. Belki her zamanki berberimiz kısa saçlarda uzmanken, biz saçımızı uzatmaya ve şekil vermeye karar verdiğimizde yeni bir berbere de şans vermeliyiz. En kötü ne olabilir ki? Hem ne derler, “kökü sende”.


Spora Başlamak İçin Motivasyon Arayanlara!

WELLNESS | Spora Başlamak İçin Motivasyon Arayanlara!

Neden Köpeğinizle Koşuya Çıkmalısınız?

WELLNESS | Neden Köpeğinizle Koşuya Çıkmalısınız?

Gün Boyu Ferah Tutan 8 Deodorant

WELLNESS | Gün Boyu Ferah Tutan 8 Deodorant

3 Adımda Sakatlıkların Önüne Geçin

FITNESS | 3 Adımda Sakatlıkların Önüne Geçin

Sadece Bir Sandalye ile Antrenman Nasıl Yapılır?

FITNESS | Sadece Bir Sandalye ile Antrenman Nasıl Yapılır?

2020’nin Öne Çıkan 7 Parfümü

PARFÜM | 2020’nin Öne Çıkan 7 Parfümü

Daha Fazla Göster