Beyler, yıllardır kendimize yanlış bakıyormuşuz…

Saç ve cilt bakımı hakkında yanlış bildiklerimiz, yıkmamız gereken kurallar var.

04 Nisan 2018

Beyler, yıllardır kendimize yanlış bakıyormuşuz…

Saç bakımı elbette önemli ama tek yolu şampuanlanmak değil

Fazla şampuandan doğan sonuçlara çoğumuz tanık olmuşuzdur: Kepek, saç dökülmesi, kuruluk… Hepsi de başa bela sonuçlar. O yüzden şunu deneyin: Saçlarınızı her saç kesiminden sonra mutlaka ve ortalamaya vurduğumuzda haftada birkaç kez şampuanlayın ama hemen her gün saç bakım kremi kullanmayı deneyin. Saç kreminin en büyük faydasını saçınızın güçlendiğini ve çok kolay şekil aldığını fark ettiğinizde göreceksiniz.

Tek bir parfümünüz olmasın

“Bu senin kokun…” Ne kadar vurucu bir cümle değil mi? Hepimiz güzel bir kokuyla hatırda kalmak isteriz. İsteriz istemesine ama unutmamak gerek ki kokular da bir şekilde bizim imzamızdır. Ofisimizdeki bir toplantıdaki kokuyla yaz tatilindeki kokumuzun aynı olması şart mı? Ondan öte, kışın kullandığımız parfümümüzü, baharda da kullanırsak; havanın sıcaklığı, derimizin ısısı vb. faktörler yüzünden ortaya bambaşka bir aroma çıkacaktır. Ve maalesef bu aroma “bizim kokumuz”dan uzak olabilir. O yüzden farklı ortam ve durumlar için birkaç farklı parfümümüzün olması bize hiçbir şey kaybettirmez, aksine ilgi kazandırır.

Berberlerimize bağlılığımızı abartıyoruz

Belki saygı ve hürmetten belki de konfor alanımızı terk edip saçlarımızı başka birine emanet etmeye çekindiğimizden, çoğumuz saç kesimleri için aynı adrese gidiyoruz. Bunda anlaşılmayacak bir durum yok ama duruma şöyle bakalım: Eğer yıllar içinde saç kesimimizi değiştirmek aklımıza geliyorsa, saçımızı kesen kişiyi de değiştirebiliriz. Belki her zamanki berberimiz kısa saçlarda uzmanken, biz saçımızı uzatmaya ve şekil vermeye karar verdiğimizde yeni bir berbere de şans vermeliyiz. En kötü ne olabilir ki? Hem ne derler, “kökü sende”.


Erkekler için En Güçlü 10 El Kremi

WELLNESS | Erkekler için En Güçlü 10 El Kremi

Bu Sonbaharın En İyi Koşu Ceketleri

FITNESS | Bu Sonbaharın En İyi Koşu Ceketleri

Platin Saçlarıyla Justin Bieber

SAÇ | Platin Saçlarıyla Justin Bieber

Daha Hızlı Sakal Uzatmak için 7 İpucu

WELLNESS | Daha Hızlı Sakal Uzatmak için 7 İpucu

2020’de Kullanmaya Devam Edeceğimiz En İyi Parfümler

PARFÜM | 2020’de Kullanmaya Devam Edeceğimiz En İyi Parfümler

Erkekler için Kışa Özel En İyi 6 Nemlendirici

WELLNESS | Erkekler için Kışa Özel En İyi 6 Nemlendirici

Daha Fazla Göster