'Nefes Çalışması' Anksiyeteyle Başa Çıkmak İçin Sihirli Bir Değnek Mi?
Wellness

'Nefes Çalışması' Anksiyeteyle Başa Çıkmak İçin Sihirli Bir Değnek Mi?

Bilim insanları bunu daha huzurlu yaşamanın bir yolu olarak öneriyor, nefes çalışması yapanlar adeta bir topluluk ve gittikçe büyüyor. Peki nefes egzersizi, anksiyete, sinirlilik anlarında nasıl işe yarıyor?

Billie Eilish bu yıl Glastonbury'de verdiği konser sırasında kalabalıktan beklenmedik bir şey yapmalarını istedi: sakinleşmek. Nefes çalışmasını stres gideren bir mucize olarak dile getiren Eilish, toplanan binlerce kişiye uygulamanın nasıl işe yaradığını anlattı.

Hepimiz o zor zen hissinin peşindeyiz, ancak daha sakin bir yaşam sürmenin anahtarının zaten varsayılan çalışma şeklimizin bir parçası olduğunu hayal edin? Nefes çalışması, stres ve endişe duygularını değiştirmek için nefes kalıplarımıza dokunmamızı ve bunları değiştirmemizi sağlıyor. Hem bilim insanları hem de giderek büyüyen takipçi kitlesi tarafından daha sağlıklı ve huzurlu bir yaşam sürmenin yolu olarak lanse ediliyor.

Let It Go kitabının çok satan yazarı ve uluslararası nefes çalışması koçu Rebecca Dennis, farklı bir bilinç durumuna girmek için nefes çalışmasının nasıl kullanılacağı konusunda rehberlik sunuyor. Bize bu uygulamanın faydalarını ve onu hayatımıza nasıl dahil edeceğimizi anlattı.

İlgili Başlıklar
Daha Fazlası