Ayşim Özgür

Ayşim Özgür
Dergi Konuları

Hızlı Yaşayanlar: Luigi Mariconda

Başlığın Rock'n Roll çağrışımları sizi başka yerlere götürmesin; hızı hayatının tam ortasına yerleştirerek az zamanda çok yol kateden sekiz adamın hikayesini anlatacağız size.. Üçüncü isim şef Luigi Mariconda.
Yazı Ayşim ÖzgürFotoğraf Fora Norman
Ayşim Özgür
Dergi Konuları

Oyunbozanlar: Metin Akdülger

Yaptığı işlerle hayatın farklı alanlarına dokunan yedi adam ve dört kadın var karşınızda. Yollarını bu seride kesiştiren ise aldıkları riskler… Hikayelerinin derinlerine inip yaptıkları işlere odaklandığınızda oyunun kurallarına kafa tuttuklarını göreceksiniz. Onların cephesinde ezbere, düzene, sıradanlığın genel geçerliğine geçiş yok. Üretkenliklerinin temelinde ise tam da bu yatıyor: oyunu bozmanın verdiği o tarifsiz heyecan! Serinin beşinci ismi, oyuncu Metin Akdülger.
Yazı Ayşim ÖzgürFotoğraf Fora Norman
Ayşim Özgür
Dergi Konuları

Oyunbozanlar: Hatice Gökçe

Yaptığı işlerle hayatın farklı alanlarına dokunan yedi adam ve dört kadın var karşınızda. Yollarını bu seride kesiştiren ise aldıkları riskler… Hikayelerinin derinlerine inip yaptıkları işlere odaklandığınızda oyunun kurallarına kafa tuttuklarını göreceksiniz. Onların cephesinde ezbere, düzene, sıradanlığın genel geçerliğine geçiş yok. Üretkenliklerinin temelinde ise tam da bu yatıyor: oyunu bozmanın verdiği o tarifsiz heyecan! Serinin ikinci ismi tasarımcı Hatice Gökçe.
Yazı Ayşim ÖzgürFotoğraf Fora Norman
Ayşim Özgür
Dergi Konuları

Oyunbozanlar: Efe Çetiz

Yaptığı işlerle hayatın farklı alanlarına dokunan yedi adam ve dört kadın var karşınızda. Yollarını bu seride kesiştiren ise aldıkları riskler… Hikayelerinin derinlerine inip yaptıkları işlere odaklandığınızda oyunun kurallarına kafa tuttuklarını göreceksiniz. Onların cephesinde ezbere, düzene, sıradanlığın genel geçerliğine geçiş yok. Üretkenliklerinin temelinde ise tam da bu yatıyor: oyunu bozmanın verdiği o tarifsiz heyecan! Serinin açılışı 12 yaşındaki buz patenci Efe Çetiz'le...
Yazı Ayşim Özgür
Ayşim Özgür
MOTY

Men of the Year Bilim Ödülü: Ercüment Ovalı

Prof. Dr. Ercüment Ovalı, kan ve kök hücreden yapay deri üreterek tıp dünyasının en prestijli ödüllerinden birine layık görüldü. Yani bir anlamda, Türkiye’yi muasır medeniyetler seviyesiyle ‘buluş’turdu. Ovalı ile geliştirdiği projeyi, gelecek planlarını ve bir bilimadamının varoluşsal meselelerini konuştuk.
Yazı Ayşim ÖzgürFotoğraf Koray Birand
İleri