Dominant Olmak İçin Çok Yemeyin

Arkadaşlarla her yemeğe çıktığınızda sadece “Oh ne yedik be!” demek için tüketeceğinizden fazla tüketmeyin, dikkat edin.

24 Ocak 2017

Dominant Olmak İçin Çok Yemeyin

Erkekler yemeğe çıktığında dominant olduklarını göstermek için yiyeceğinden fazla yiyebiliyor. Cornell Food Laboratuvarına göre buna ”Gösterimci Yemek Yeme” deniliyor. Amerika’da eğlence olsun diye sık yapılan yemek yarışlarında erkekler birbirlerine dominantlık taslamak için fazlasıyla yemek yiyorlar. Herkes tabii böyle bir yarışa katılmıyor ancak farkında olmadan aile ve arkadaş yemeklerinde birbirinizle yarışıyor olabilirsiniz. İlk yemeği bitiren ya da en fazla yiyen olmak bir şeyi değiştirmiyor, olan size oluyor. Fazla yemek yemek yağ artışına ve diyabete sebep olabilir. O yüzden şu senaryolardan uzak durmanızı öneriyoruz:

1)Hesap: Eğer fazla yemek sipariş verdiyseniz boşuna para vermemek için masayı silip süpürmemelisiniz. Her zaman az sipariş verin, doymazsanız biraz daha isterseniz.

2)Aile yemekleri: Anneleri suçlamayın, evet her ne kadar “Oğlum yesene” cümlesini hep duysanız da anneniz fazla yemenizin sorumlusu değil. Annenizi kırmamak için küçük küçük her şeyden yemeğe çalışın ancak abartmayın. Babanız, dayınız ile yarışmayın. Unutmayın yemek yemek bir yarış değildir.

3)Arkadaşlarla yemek: Büyük ihtimalle arkadaşlarla yemek programı zaten balık, kebap ya da fast-food üzerine kurulu ama bir yandan da fazlasıyla yemek yemek için yapıldı. Arkadaşlarınıza en dayanıklının ve en erkeğin siz olduğunuzu göstermeye çalışmayın. Her parçanın en az 20 kere çiğnenmesi gerekiyor. Sonra neden sandalyeden kalkamıyorsunuz diye merak etmeyin, sizi şimdiden uyarıyoruz.


Stres Anında Besinlerin Gücünden Faydalanın

YEME-İÇME | Stres Anında Besinlerin Gücünden Faydalanın

Yalnız Yaşayan Erkekler İçin Tok Tutan Pratik Kahvaltı Önerileri

YEME-İÇME | Yalnız Yaşayan Erkekler İçin Tok Tutan Pratik Kahvaltı Önerileri

Erkeklerin Kalbine İyi Gelen 3 Besin

YEME-İÇME | Erkeklerin Kalbine İyi Gelen 3 Besin

Spor Sonrası Somon ile Beslenin

YEME-İÇME | Spor Sonrası Somon ile Beslenin

Yaz Aylarında Sizi Hastalıklardan Koruyacak 5 besin

YEME-İÇME | Yaz Aylarında Sizi Hastalıklardan Koruyacak 5 besin

Erkeklerin Sık Yaptığı 5 Diyet Hatası

YEME-İÇME | Erkeklerin Sık Yaptığı 5 Diyet Hatası

Daha Fazla Göster