Karın kasları için yememeniz gereken 5 besin

Karın kaslarının ortaya çıkmasının yolu mutfaktan geçer lafını duymuşsunuzdur. Her ne kadar doğru beslensek de, karın kaslarımızın ortaya çıkması uzun bir zaman alabiliyor. İşte bu zamanı az da olsa azaltmak için yemememiz gereken 5 besin.

13 Aralık 2017

Karın kasları için yememeniz gereken 5 besin

Rafine Tahıllar

Beyaz Pirinç, beyaz ekmek ve makarna gibi gıdalar karın kaslarımız için zararlı besinler arasında başı çekiyorlar. Bu besinlerin yerine tam buğday, kahverengi pirinç ve quinoa gibi rafine edilmemiş besinler kullanabilirsiniz. Unutmayın rafine edilmemiş besinler her zaman daha sağlıklıdır.

 17-12/13/1.jpg

Patates Ürünleri

En çok kilo aldıran besinlerden birtanesinin patates olduğunu biliyor muydunuz? Karın ve bel bölgesinde fazla yağlanmaya sebep olan patates karın kaslarımız için uzak durmamız gereken besinlerden birtanesi. Ancak, patatesden vazgeçemiyorsanız size tatlı patates’i önerebiliriz.

 17-12/13/2.jpg

Kırmızı ve İşlenmiş Et

Et her ne kadar protein kaynağı olsada fazla tüketildiği zaman ekstra bir kilo artışına sebep olabiliyor. Karın kaslarınız için tükettiğiniz et miktarına dikkat etmelisiniz.

 17-12/13/3.jpg

Donmuş Gıdalar

Karın kaslarınız için donmuş ne varsa uzak durmanız gerekiyor. İçerdikleri trans yağ yüzünden oldukça fazla kilo artışına neden olan donmuş yiyecekler yemememiz gereken besinler arasında yer alıyor. Özellikle de donmuş tatlılar, fırın ürünleri ve donmuş pizzalar.

 17-12/13/4.jpg

Asitli İçecekler

Yemek sırasında içtiğiniz kolalara artık elveda diyebilirsiniz. Sıfır kalori etiketi yapıştırılan çoğu asitli içecek aslında içerdikleri yapay tatlandırıcıyla karın kaslarınız için tüketmemeniz gereken şeylerden biri.

17-12/13/5.jpg


Vücudunuz İçin En İyi 7 Kış Besini

YEME-İÇME | Vücudunuz İçin En İyi 7 Kış Besini

Erkek Sağlığı İçin 3 Besin

YEME-İÇME | Erkek Sağlığı İçin 3 Besin

Spor Yapanların Sıklıkla Tercih Ettikleri Protein: Hindi Eti

YEME-İÇME | Spor Yapanların Sıklıkla Tercih Ettikleri Protein: Hindi Eti

Yılbaşı İçkinizi Keşfedin

YEME-İÇME | Yılbaşı İçkinizi Keşfedin

Kışın Tüketmemiz Gereken 3 Protein Kaynağı

YEME-İÇME | Kışın Tüketmemiz Gereken 3 Protein Kaynağı

Daha Rahat Uykuya Geçmenizi Sağlayacak 12 Süper Besin

YEME-İÇME | Daha Rahat Uykuya Geçmenizi Sağlayacak 12 Süper Besin

Daha Fazla Göster