Ailelerin Yol Arkadaşı

Ailelerin Yol Arkadaşı

Ford, ailelerin kullanım beklentilerini karşılamak için geliştirdiği C-MAX ve Grand C-MAX modellerinin yeni kuşağını tanıttı.

Yenilenen C-MAX ve Grand C-MAX modelleri, eller serbest teknolojisi, Aktif Şehir İçi Güvenlik Sistemi ve MyKey gibi konfor ve güvenlik alanında iddialı özelliklerle dikkat çekiyor. C-MAX, 125 bg 1.6-litre benzinli motor ve manuel şanzıman, 182 bg 1.5-litre EcoBoost benzinli motor ve otomatik şanzıman, 115 bg 1.6-litre TDCI dizel motor ve manuel şanzımanla sunuluyor. 7 kişilik Grand C-MAX’te ise 182 bg 1.5-litre EcoBoost benzinli motor ve otomatik şanzıman ile 120 bg 1.5-litre TDCI dizel motor ve manuel şanzıman seçenekleri yer alıyor. 

Ayak hareketiyle açılan bagaj

Eller serbest özelliği radyo, navigasyon, klima ve telefon gibi fonksiyonları sesli komutlarla kumanda etmenizi sağlarken segmentinde ilk ve tek olan Akıllı Bagaj Kapağı, anahtar kullanmanıza gerek kalmadan ayağınızı tamponun alt kısmına getirerek bagaj kapağını açmanıza yardımcı oluyor.
İsteğe bağlı olarak devreye alınan Aktif Şehir İçi Güvenlik Sistemi ise sürekli olarak öndeki araçla arasındaki mesafeyi izleyip (50km/s hız altında seyrederken) aradaki mesafenin aniden azalması veya aracın durması halinde, frenleri hazır hale getiriyor. Sürücünün zamanında tepki göstermediği durumlarda da otomatik olarak fren yapıyor.
Ford’un, ebeveynlerin genç sürücüleri denetleyebilmesi için geliştirdiği MyKey özelliği, maksimum sürat, müzik sisteminin maksimum sesi ve emniyet kemeri takmayan sürücüleri gözetim altında tutuyor.

İLGİLİ İÇERİKLER ford c-max grand c-max
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası