anksiyeteyle başa çıkmak Getty Images
Wellness

Anksiyete ile Başa Çıkmak İçin Kullanabileceğiniz 5 Basit Teknik

Panik mi oldunuz? Anksiyete, yani kaygı kendini gösterdiğinde yapmanız gerekenler aslında basit, fakat biz bunları o anda nasıl yapabileceğinizle birlikte listeliyoruz.

Anksiyete ile başa çıkmanın yollarını bulmak zor olabilir-özellikle de o esnada. The Mood Space Terapisti Apurva Oza, "Anksiyete, dünya çapında milyonlarca insanı etkileyen yaygın bir deneyim" diyor. "Yönetilmesi zor ve ezici bir duygu olabilir, genellikle bireyleri güçsüz hissettirir ve endişe ve korku tarafından tüketilir. Yaygınlığına rağmen, anksiyete genellikle yanlış anlaşılır ve damgalanır; bu da anksiyete yaşayanların yardım ve destek aramasını zorlaştırabilir. İster geçici bir duygu isterse uzun süreli bir mücadele olsun, anksiyete bireyin günlük yaşamı üzerinde derin bir etkiye sahip olabilir ve çalışmayı, okumayı ve diğer faaliyetlere katılmayı zorlaştırabilir."

Ancak Oza, her birini bilirseniz ve başlangıcını hissettiğinizde bu basit teknikleri hatırlar ya da bunlara başvurursanız, anksiyeteyle başa çıkmanın mümkün olduğunu gösteriyor. İşte sakinleştirici bir teknikle anksiyeteyle başa çıkmanın 5 yolu...

BU İÇERİK İLK OLARAK GQ INDIA WEB SİTESİNDE YAYINLANMIŞTIR.

İLGİLİ İÇERİKLER anksiyete stres
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası