Brothers Demek Kardeşlik Demek

Brothers Demek Kardeşlik Demek

Aralarında kan bağı olmamasına rağmen, birbirilerine karşı benzer duygular besledikleri bir dostluk mertebesine erişen kardeşlerin hikayesine yakından bakıyoruz.

"Farklı yollarda aynı amaca ulaşmak için yol kat eden centilmenlerin hikayesi" diyerek başladığımız Brothers macerası gücünü pek çok alt hikayeden ve köklü bir mirastan alıyor. Temelinde sağlam değerlerin yattığı bu hikaye sonu gelmeyecek bir kardeşlik bağına da ev sahipliği yapıyor. Sözlük tanımını arattığımızda "Kardeş kadar yakın olma durumu, yakın dostluk” cümlelerini bulduğumuz Brother terimi bu nedenle kan bağı olmadan da birbirine kardeş kadar yakın olabilme halini simgeliyor. Çabasız ve kendiliğinden gelişen bu sağlam dostluğun temelleri, İskoç kültürünün içerisinde ve bir erkeği centilmen yapan değerlerin etrafında atılıyor.

 brothers

Özünde anlamlı bir hikaye olan bu yolculuk her adımında Brotherları birbirine daha da yaklaştırıyor. Brothers’ın parçası olan centilmenler, çıktıkları bu yolculukta kuvvetli bir tanımın arkasında durarak, aralarında kan bağı olmamasına rağmen, birbirlerine karşı benzer duygular besledikleri bir dostluk mertebesine erişiyorlar. Milliyet, dil, ırk ve inanç farkı gözetilmiyor. Paylaşılması değerli olanlar takas ediliyor ve kardeşlik duygusu her paylaşımla daha da pekişiyor. Sahip oldukları kardeşliğin onları her zaman daha farklıya ve daha iyiye yönlendirdiğinin farkında olan centilmenler için yol ilerledikçe, paylaşılan şey sadece bir yol olmaktan çıkıyor ve onları kuvvetli bir takım haline getiriyor. 

 

 

 

İlgili Başlıklar
Daha Fazlası