Evde ofis hayatı için tüyolar
Business

Evde ofis hayatı için tüyolar

Teknoloji ilerliyor, popüler meslekler değişiyor beraberinde yaşam tarzlarımız da değişiyor. Artık birçoğumuz ofis yaşantımızı evlerimize taşımanın peşindeyiz. ‘Home office’ çalışmak kulağa hoş gelse de zorlukları yok değil. Aslında sadece birkaç tüyoyla evinizi çalışmak için elverişli ve pratik bir hale getirebilirsiniz. Okumaya devam edin! ( Fotoğraf: @enguzelevler.com )

Her şey iyi bir atmosferle başlar

Evinizde çalışma alanınızı yaratacağınız yeri belirlediniz. Güneş ışığı alan ferah bir yer seçmek sizin için daha iyi olacaktır. Yatağınızın olmadığı, aydınlık ve ferah bir odada daha az dikkatiniz dağılabilir. Taze çiçekler ve pastel tonlardaki duvar kağıdı ortamı daha huzurlu yapacak.

İkinci aşama dekorasyon

Alana karar verdiniz. Sıra mobilya seçiminde. İşlevsel mobilyaları tercih ederken kalabalık ve dikkat dağıtan eşyalardan da kaçınmalısınız. İyi bir aydınlatmayla gün ışığını destekleyebilirsiniz. Bilgisayarınız için geniş bir masa ve en önemlisi rahat bir sandalye olmalı. Vaktinizin büyük bölümünü geçireceğiniz bu alanın düzenli olması için alan düzenleyici aparatlar edinebilirsiniz.

17-08/16/ekran-resmi-2017-08-16-141325.png

İş hayatınız ile özel hayatınızı ayırın

Uzun zaman boyunca aynı yerde vakit geçirmek ruhsal olarak rahatsız hissetmenize neden olabilir. Sosyalleşmek ve ortamınızı değiştirmek için toplantılarınızı dışarda yapmayı önerebilirsiniz. Duvarınızda saat bulundurmayı unutmayın. Ayrıca sadece iş hattı olarak kullanabileceğiniz bir telefon edinirseniz, evde çalışmanıza rağmen ‘işi işte’ bırakabilirsiniz.

İlgili Başlıklar
Daha Fazlası