Centilmenler DVD kulübü

Centilmenler DVD kulübü

Cadılar Bayramı'na özel Centilmenler DVD kulübünde bu hafta bir erkeğin en büyük korkusu var: Vajinadaki dişler yani Teeth

2007 yılında Mitchell Lictenstein tarafından çekilen ve Sundance Film Festivali'nde başrol oyuncusu Jess Weixler’ın dramatik performans ödülü kazanmasını sağlayan Teeth oldukça ilginç bir B-film, hikayenin odağındaysa evlenene kadar seks yapmama sözü vermiş, vücudunu ve cinselliğini yeni yeni keşfetmeye başlamış, liseli Dawn var. 
 
KONU

Dawn, hemcinslerinden çok farklı bir özelliği olduğunu, kendisi gibi seks yapmama sözü vermiş olan erkek arkadaşı ona tecavüz etmeye çalıştığı zaman keşfeder. O bir Vagina Dentata’dır, yani vajinasında dişler vardır! Erkek arkadaşı Tobey’nin başına gelenleri, Dawn’ı cinsel olarak sömürmek isteyen diğer kişiler de yaşayacaktır. Başlarda bu durum ona korkutucu ve kabullenilemez gelse de, gücünün farkına varan Dawn, bu gücü çocukluğundan beri bir türlü anlaşamadığı ve gerek annesine, gerek babasına, gerekse “Mother” adını verdiği köpeğine sürekli kötü davranan üvey kardeşi Brad’in üzerinde kullanmaya karar verir. Brad hiçbir zaman Dawn’ı kız kardeşi olarak görmemiştir ve içten içe ona aşıktır. Daha küçük bir çocukken yaşadıkları travmatik olay sayesinde Dawn’ın vajinasında dişler olduğunu keşfetmiş ama zaman içinde bunu unutmuştur. Fakat bu olay bir şekilde hafızasında yer etmiş ve onu sevgilileriyle sadece anal seks yapabilen biri hâline gelmiştir. Brad’in umursamaz ve ihmalkâr davranışları yüzünden annesini kaybeden Dawn için, korku ve utanç duyduğu bu özelliği, bir intikam aletine dönüşecektir.

Kült olmak için tüm özelliklere sahip olan Teeth, belki de şimdiye kadar anlatılmış iktidar sahibi kadın hikâyeleri arasında en çarpıcı ve bir o kadar da rahatsız edici olanı. Başlarda masum ve saf olan Dawn, gücünün ve dişlerinin, pardon, dişiliğinin farkına varmaya başladıkça yeminli bir bakireden bir nevi süper güç sahibi “man-eater” mertebesine geçiş yapar. Öyle ki filmin sonunda gözlerindeki ifade bile değişir ve artık karşımızda dünyadan habersiz, saflığın masum yollarında bisiklet süren kızın yerinde, yaşadığı deneyimler sonucu olgunlaşmış ve sertleşmiş bir kadın vardır.
 
NEDEN İZLENMELİ?

- Vajinasında dişler olan bir başkahraman fikrini barındırdığı için

- Korkutup gererken bir anda güldürebildiği için

- Bize sinema tarihinin en garip kadın süper kahramanını hediye ettiği için

- Dawn rolüyle 2007 Sundance Film Festivali'nde jüri özel ödülünü kazanan Jess Weixler'ın performansına tanıklık etmek için
 
UNUTULMAZ REPLİK

Erkek arkadaşı Tobey ona tecavüz etmeye kalkışınca Dawn’ın vajinasındaki dişler devreye girmiş ve Tobey’nin penisini koparmıştır. Bu olayın ertesinde Dawn eve geldiğinde üvey babasıyla aralarında şu diyalog geçer: 
BU FİLMİ SEVEN BUNLARI DA SEVER

- Killer Condom: The Rubber That Rubs You Out

- Deadgirl

- Kiseichuu: kiraa pusshii (Sexual Parasite: Killer Pussy)

- Behind the Mask: The Rise of Leslie Vernon

- Feast
 
Begüm Özdemir 

İZLE
GQ X KING: Halloween
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası