Centilmenler DVD Kulübü: The Boondock Saints

Centilmenler DVD Kulübü: The Boondock Saints

Adaletin işlemediği yerde adaleti sağlamak onların görevi...

Troy Duffy’nin 1999 yılında çektiği The Boondock Saints, izleyiciyi “Adalet için öldürmek” tezatıyla başbaşa bırakırken, başarılı oyunculuklar, aksiyon ve mizahtan da mahrum etmiyor.

Adeta süper güçleri olmayan bir süper kahraman hikayesini andıran yapımın başrollerinde The Walking Dead’deki Daryl rolüyle tanıdığımız Norman Reedus, Dexter’ın final sezonunda karşımıza çıkan Sean Patrick Flanery ile Willem Dafoe yer alıyor.

KONU

Boston’da yaşayan Connor ve Murphy kardeşler Tanrı’nın kendilerine dünyayı kötülüklerden korumaları için bir görev yüklediğine inanmaktadır: Boston’un en azılı suçlularını teker teker öldürmek. Ölenler kötü adam olunca, halk pek de paniğe kapılmaz. Aksine onları bir nevi kahraman gibi görmeye başlar. Hatta öyle ki, kardeşlerin peşlerine düşen FBI ajanı Paul Smecker bile onların bu yaptıklarına bir yönden hak verir. Ancak cesur kardeşler gün gelir ve oyunlarını bozdukları bu kötü adamların en kallavisiyle karşı karşıya kalır...

NEDEN İZLEMELİ?

- Serinin 2009 yılında The Boondock Saints II: All Saints Day adıyla gösterime giren ikinci filmine ve yakında çekilmesi beklenen üçüncü filmine iyi bir hazırlık yapmak için.

- Willem Dafoe'nun canlandırdığı ve filmin en renkli sahnelerine imza atan, akla gelmeyecek hınzırlıklar ve sürprizlerle dolu Paul Smecker karakteri için.

- McManus kardeşlerin Ruslarla kavga ettiği bar sahnesinde filmin yönetmeni Troy Duffy’yi görebilmek için.

- Oyuncu David Della Rocco’dan esinlenerek yazılan Rocco karakteri için.

FİLM HAKKINDA AZ BİLİNEN GERÇEKLER

- Tam 32 günde çekildi.

- Patrick Swayze, Stephen Dorff ve Robert De Niro’ya filmde oynamaları için teklif götürüldü ancak hiçbiri kabul etmedi.

- Willem Dafoe’nun canlandırdığı dedektif Paul Smecker karakteri için ilk düşünülen isim Kevin Spacey’ydi.

- Filmin gösterimi 20 Nisan 1999’da meydana gelen Columbine Lisesi Katliamı yüzünden ertelendi.

- Connor’ın sol elindeki “Veritas” dövmesi Latince’de “Hakikat” anlamına gelirken, Murph’nin sağ elinde bulunan “Aequitas” dövmesi “Adalet ve eşitlik” anlamına geliyor.


UNUTULMAZ REPLİK


BU FİLMİ SEVEN BUNLARI DA SEVER

- The Boondock Saints II: All Saints Day

- Snatch

- Death Wish

- Four Brothers

- Reservoir Dogs

- Dexter

Begüm Özdemir

centilmenlerdvdkulubu.tumblr.com

İZLE
GQ x Lumberjack
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası