Cömertliğin İnceliklerini Brothers'dan Öğreniyoruz

Cömertliğin İnceliklerini Brothers'dan Öğreniyoruz

Amaçları aynı, yolları farklı centilmenler olan Brothers'ların hikayelerinin en önemli yapı taşlarını keşfettiğimiz ve temelleri İskoçya'da atılan bir kardeşliğin derinlerine indiğimiz yazı dizimizin ilk sayfasını cömertliğin incelikleriyle açıyoruz. Bu yolculukta bize eşlik etmek isterseniz sizi böyle alalım.

Kardeşliğin merkeze konduğu birçok alt hikayeyi barındıran Brother'ların paylaştığı ana değerlerin başında gelen cömertlik, birbirlerine her daim sadık olan kardeşler arasında "her şeyin başladığı nokta" olarak görülür. ‘Cömertlik’ kelimesinin anlamı bir Brother için tek boyutlu değildir. Bir Brother elindekileri sadece ailesiyle veya yakın çevresiyle değil, ihtiyacı olan herkesle paylaşmaya özen gösterir. Ancak cömertlik algısını asla maddiyatla sınırlamaz. Vakti her ne kadar değerli olsa da dostlarına mutlaka zaman ayırır, sevdiklerinin her zaman yanında olmaya çalışır. Onun için paylaşılması gereken değerlerin başında yoldaşlık ve dostluk gelir.

 

brothers

Bir Brother herkese karşı olduğu gibi en başta kendisine karşı cömert olmayı bilir. Detayları es geçmez. İş temposu ne kadar yoğun olursa olsun, her zaman spora ve egzersize vakit ayırır. Vücudunun ve zihninin bir bütünlük içerisinde hareket ettiğinin farkındadır. Çok iyi bilir ki, “Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur”. Kişisel bakımına da önem vermeye özen gösterir ve her zaman çabasız da iyi görünmeyi bilir.

brothers

‘’Kardeş kadar yakın olma durumu, yakın dostluk’’ anlamlarından adını alan Brothers’ın parçası olan centilmenler, çıktıkları yolculukların tamamında kuvvetli bir tanımın arkasında durarak, aralarında kan bağı olmamasına rağmen, birbirlerine karşı benzer duygular besledikleri bir dostluk mertebesine erişirler. Bunu yaparken başarılı olmalarının nedeni; başarı ve başarısızlık dahil her şeyi cömertçe birbirleriyle paylaşarak bu kardeşlik ruhu içerisinde birbirlerine destek olmalarıdır. Gerçek başarının birliktelikten geldiğini bilen Brotherlar, karakterin yetenekten önce geldiğini ve cömertliğin centilmenliğin sarsılmaz bir yapı taşı olduğunu asla unutmazlar. İyiyi ve kötüyü ailesi, dostları hatta tüm yakın çevresi ile birlikte yaşayan Brother, sahip olduğu her şeyi aynı zamanda dostlarının olarak görür ve bu sayede dostluklarının temellerini sağlam atar. 

 

 

İLGİLİ İÇERİKLER Brothers cömert centilmen
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası