GQ Türkiye'nin Yeni Yıl Dileği

Genel Yayın Yönetmenimiz Zeynep Üner GQ Kış 2017 sayısının arkasındaki düşünceyi, yeni yıla dair dileklerimizi anlatıyor.

19 Aralık 2016

GQ Türkiye'nin Yeni Yıl Dileği

Men Of The Year Ödülleri’ne adadığımız bu sayı aynı zamanda bizim, yani dergiyi meydana getiren ekibin, barış dolu yeni yıl dileğinden izler taşıyor. Bu sebeple bugüne kadar gerçekleşen tüm “Yılın Adamları” çekimleri siyah smokinle yapılırken bu seneki konseptimiz beyaz. Ama nasıl beyaz… Hakan Yıldırım, çekimler için Kıvanç Tatlıtuğ’a özel bir palto ve smokin ceket tasarladı. Hatice Gökçe de Taner Ceylan’ın kıyafetlerini hazırladı. Yıldızlarla yapılan çekimler ve röportajlar 48 sayfa kadar sürdü. Stüdyoda geçen günler ne yalan söyleyeyim eziyet değil, cennetti. Dergide gördüklerinizin daha fazlası ödül töreninin gerçekleşeceği güne kadar sosyal medyamızda ve gq.com.tr’de olacak. Kıvanç Tatlıtuğ’u, Barış Arduç’u, Wesley Sneijder’ı daha önce hiç görmediğiniz halleriyle, gq.com.tr için hazırladığımız Men of the Year videolarında göreceksiniz.

 

Tabii Men Of The Year gibi büyük bir organizasyona hazırlanmak her yıl GQ editörlerinin iş yükünü birkaç kat artırıyor ama buna da değiyor açıkçası. Modadan sanata, popüler kültürden yükselen yeteneklere, en sevilen adamları size yaklaştırmak, onlara teşekkür etmek bizim için de bir fırsat oluyor. Samimiyetimiz onlara da geçiyor olacak ki hem çekimleri ve ödül törenini sahipleniyor hem de bize destek oluyorlar. En doğal hallerini bizimle paylaşmaktan çekinmiyor, ‘hafif deli’ çekim projelerimize ortak oluyorlar. Videolar sosyal medyada dönmeye başladığında ne demek istediğimi daha iyi anlayacaksınız. 

 

Kapak isimlerimizin her biri farklı alanda yılın adamı. ‘En İyi Aktör’ Kıvanç Tatlıtuğ... Ekrana düştüğü 2005 yılından 2016’ya oyunculuğunu ne noktaya taşıdığını hep beraber izledik. Yeni dizisi ‘Cesur ve Güzel’deki usta oyunculuğuyla evlerimize ve sohbetlerimize Superman gibi kondu. ‘Uluslararası Yıldız’ Mert Alaş, modayı yöneten güçlerden biri. Uzun zamandır dünyayı sallarken bu yıl kendi ülkesinin insanları için de bir ikon haline geldi. Yıllarca medyada kendini göstermezken sosyal medyasıyla aramıza katıldı. Bir gün Kate Moss’la selfie’sini koyup ertesi gün Türkiye’yle ilgili mesajlar vermekten vazgeçmedi. Böylece Londra ve Paris’teki Mert & Marcus sergisi de Mert’in Instagram hesabı da sadece Madonna’nın ya da top modellerin değil, Türklerin de akınına uğradı. ‘En Başarılı Sporcu’ Wesley Sneijder, bana kalırsa Türkiye’deki en meşhur insan. Bu süreçte bir kez daha sokakta yürüyemediğine şahit oldum. ‘En Sevilen TV Karakteri’ Gökhan Özoğuz, Türkücüsünden rock’çısına herkes tarafından ‘seçildiği’ gibi, yayın kurulumuz tarafından da bu ödüle layık görüldü. ‘Yılın Kadını’ Cansu Dere, hep gizemli, hep serinkanlı ve ekranda olduğu her yılın kadını…

 

Men Of The Year Ödülleri’inde bu yıl gözümüzü de kararttık ve başka bir derginin genel yayın yönetmenine ödül verdik; Socrates dergisinin yayın yönetmeni Caner Eler’e... Onun hikâyesi bana kalırsa bu sayıdaki en ilham verici konulardan biri. Sporu öğreten (hayır, sadece futbolu değil), spora yatırım yapan (hayır, sadece futbola değil) bir adamın başına gelmesi gereken en son şeyi yaşadı ve müthiş bir mücadele örneği gösterdi.

 

 

Son olarak tekrar beyaza ve yeni yıla dönüyorum… 2016 zordu. Dünya için, bizim için, benim için… “Dünyaya onlar sayesinde katlanıyoruz” dediğimiz ilham veren, hayal kurduran yaratıcı adamları da aldı bizden. David Bowie, Prince, Leonard Cohen, Erdal Tosun, Asım Can Gündüz, Attila Özdemiroğlu… Onları anmadan yılı kapamak istemedim. Ve dileğim yeni yıla, dördünü kapaklarımızda gördüğünüz beyazlar içindeki başarılı, umut veren, fark yaratan on iki güzel adamın şansıyla girmek…

 

Barış içinde yaşayabileceğimiz bir 2017 dileğiyle…

 

 16-12/19/screen-shot-2016-12-19-at-183416.png

 

 


GQ Kış 2020 Sayısında Neler Var?

DERGİ KONULARI | GQ Kış 2020 Sayısında Neler Var?

GQ Sonbahar 2019 Sayısında Neler Var?

DERGİ KONULARI | GQ Sonbahar 2019 Sayısında Neler Var?

2019 Yılının En Heyecanlı Anları

DERGİ KONULARI | 2019 Yılının En Heyecanlı Anları

Cape Town'da Büyük Beyazla Randevu

DERGİ KONULARI | Cape Town'da Büyük Beyazla Randevu

GQ Yaz 2019 Sayısında Neler Var?

DERGİ KONULARI | GQ Yaz 2019 Sayısında Neler Var?

GQ İlkbahar 2019 Sayısında Neler Var?

DERGİ KONULARI | GQ İlkbahar 2019 Sayısında Neler Var?

Daha Fazla Göster