Biraz Ağırdan mı Alsak?

Sporun özüne dönüş zamanı geldi. Yemek ve sinema kısmını atlayıp spor çantanızı kapın ve “seksersiz”le tanışmanızı sağlayacak, spor salonlarında flört kurallarını öğrenin.

27 Ocak 2016

Biraz Ağırdan mı Alsak?

Yanınızdaki koşu bandında hafifçe terlemiş, seksi bir kadın var. Göz ucuyla bile bakmadığınızı söylemeyin, kimseyi inandıramazsınız. Yoğun kariyer hayatına sahip bekar işadamları da, henüz iş-güç telaşına düşmemiş gençler de farklı motivasyonlarla da olsa, partner bulma konusunda çareyi spor salonlarına üyelikte buluyor.

Sporda başlayan bu flörtleşme ve seks kaçamaklarının bir adı var: 'Sexercise' yani seksersiz... İçinde bulunduğunuz zaman diliminde en doğal halinizi sergilediğiniz spor salonları yanında rahat edeceğiniz partneri bulma konusunda, kimi zaman size aradığınızdan fazlasını bile sunabiliyor. Egzersiz sonrası terlemiş, belki biraz dağılmış olabilirsiniz ama bunun bir sakıncası yok çünkü karşınızdaki sizi tam da bu halinizle beğeniyor. Görüntüyle ilgili bir kaygı taşımamak konusunda her iki tarafa da rahatlık sağladığı için seksersiz, ilişkinin ilerleme sürecini de hızlandırıyor.

 

Birlikte terleyin

Ter atmanın en iyi yolu, bu işi partnerinizle yapmanız. ABD’de pek çok eğitmen yeni programlar geliştirerek, üyelerini buna teşvik etmeye başladı bile. Boston’daki Recycle Studio’nun sahibi Cate Brinch, hızla yükselen seksersiz trendini fark ederek programlarına çiftler için ek grup dersler ilave edenlerden: “Sosyal bir ortam yaratabilmek ve insanların birbirleriyle tanışmalarını sağlamak için yeni grup dersleri ekledik. Üyelerimiz yanlarında ücretsiz olarak misafir getirebiliyorlar. Bu da derslerin daha çok ilgi görmesini sağlıyor. Birlikte ter atan çiftler zor durumlarda birbirlerine destek çıkıyorlar, aralarındaki ilişki güçleniyor.”

 

Egonuzu kapıda bırakın

Spora partnerinizle gidecekseniz ya da salonda birini bulmak konusunda ciddiyseniz işe ego kontrolüyle başlayın. Dar tişörtler giyerek ağırlık kaldırırken havanızdan geçilmiyorsa, bunu sizden daha iyisi yokmuş gibi yapıyorsanız, bir kadının gözünde pek değeriniz olmayacaktır. Tüm bu halleriniz ters teperek komik duruma düşmenize neden olabilir. Bu yüzden salona girerken egonuzu kapıda bıraktığınızdan emin olun.

 

Seksersize giden yolda...
Yapın

En fazla 45 dakikalık grup derslerine katılın. 60 dakika ve daha uzun süren çalışmalar sizi fazlasıyla terletip yorgun düşürür. Konuşamayacak durumdayken, hoşlandığınız kişiye yakınlaşmaya çalışmayın.

Yapmayın

Ders devam ederken konuşmayın. Karşınızdakini tanıma sohbetini meyve suyu barına ya da yemeğe saklayın.

 

Yapın

Genel kondisyon seviyesine uygun dersler alın. Nefes alamaz duruma geleceğiniz hızlı ritimli dersleri tercih etmeyin. Kardiyo, yoga, pilates ideal seçimler.

Yapmayın

Partnerinizi küçük düşürmeyin. Yeri geldiğinde görüntüsüyle ilgili iltifatlarda bulunun. Popo yeri sarkmış şortu hakkında yorum yapmanıza gerek yok.

 

Yapın

Kapıda ego kontrolü yapın. Fit olduğunuzu gösterin ama ekstra çabaya ve gösterişe gerek olmadığını da unutmayın.

Yapmayın

Kulaklık takmayın. Bu, rahatsız edilmek istemediğiniz anlamına gelir.

 

Yapın

Su sebiline yakın durun. Bir spor salonunda en iyi tanışma noktası burasıdır.

Yapmayın

Spor sonrası giyiminiz de önemli. Unutmayın, o salondaki halinizi gördü. Aranızdaki doğallığı korumak istiyorsanız abartılı giyinmeyin. Spor çantanıza atacağınız deodorant ve temiz bir tişört ya da gömlek yeterli olacaktır.


Evde Yapılan Antrenmandan, Şeker Tüketimine, Fitness Sorularınız Cevaplanıyor

FITNESS | Evde Yapılan Antrenmandan, Şeker Tüketimine, Fitness Sorularınız Cevaplanıyor

‘Yağlanma’ Konusu, Sizden Gelen Sorularla Açıklanıyor

FITNESS | ‘Yağlanma’ Konusu, Sizden Gelen Sorularla Açıklanıyor

3 Adımda Sakatlıkların Önüne Geçin

FITNESS | 3 Adımda Sakatlıkların Önüne Geçin

Sadece Bir Sandalye ile Antrenman Nasıl Yapılır?

FITNESS | Sadece Bir Sandalye ile Antrenman Nasıl Yapılır?

Hızlı Kalori Yakmanıza Yardımcı Olacak Antrenmanlar

FITNESS | Hızlı Kalori Yakmanıza Yardımcı Olacak Antrenmanlar

Michael B. Jordan “Creed II” İçin Nasıl Hazırlandı?

FITNESS | Michael B. Jordan “Creed II” İçin Nasıl Hazırlandı?

Daha Fazla Göster