Fitness

Charlie Hunnam’ın King Arthur Antrenmanı

Charlie Hunnam için 2017 iyi bir sene olacak. Tüm dünyada 12 Mayıs’ta vizyona girecek "King Arthur: Kılıç Efsanesi" inanılmaz yönetmeni Guy Ritchie ve güçlü kadrosu ile bu senenin en çok beklenen filmlerinden biri. Ayrıca 21 Nisan’da “Lost City Of Z” adlı filmi de geliyor. Ara vermeden rolden role atlayan ünlü oyuncunun yorucu programı sıkı bir diyet ve antrenman programından oluşuyor.

17-03/23/charlie-hunnam-king-arthur-1_4658cfe59ffe4080aa82c0e6164cfda3-1490259960.jpg

“Sons of Anarchy” dizisi ile ünlenen Charlie Hunnam, 16-17 yaşından beri vücut çalışıyor. Şimdi 36 yaşında olan İngiliz oyuncu King Arthur ve Lost City Of Z filmlerinin çekimlerinin bitmesiyle artık karın kası yapmak istemediğini ve hamburger yiyip evde oturmak istediğini dile getirdi. Bu kadar sıkıldığına göre demek ki baya sıkı bir antrenman ve diyete sahipti. Diyeti ve antrenmanına bakalım.

Diyet: King Arthur rolü için 9 kg kas yapan Hunnam’ın diyetinde bolca protein bulunuyor. Herşeyi organik yiyen Hunnam genellikle kendi yemeğini kendisi yapmayı seviyor. Bol bol yumurta ve avokado tüketmeyi seviyor. Hiçbir şekilde şeker tüketmiyor. “Sadece fiziksel olarak değil şekerin zihinsel olarak da zararları var. Vücudunuza şeker aldığınız gibi modunuz düşüyor." diyor. King Arthur çekimleri bittikten sonra 10 gün dinleniyor ve ardından The Lost City of Z filmindeki rolü için 18 kg veriyor. Süt ürünlerini kesen oyuncu kısa süreliğine vegan diyetini uyguluyor.

17-03/23/charlie-hunnam-fighting-in-king-arthur-legend-of-the-sword.jpg

Antrenman: Jason Statham gibi Charlie Hunnam’da antrenörsüz çalışmayı seviyor fakat King Arthur rolü için yönetmen Guy Ritchie ekranda onu daha formda ve kaslı görmek istediğinde Charlie jiu-jitsu yapmaya başlıyor. 8. Dereceden siyah kuşağa sahip olan Sensei Rigan Machado, Hunnam'ın bir mükemmeliyetçi olduğunu söylüyor. Rol için ayrıca kılıç dersleri ve boks dersleri de alıyor. Genel olarak aktif olmayı seven oyuncu ayrıca koşu, yürüme, atlama, yüzme gibi bir çok aktiviteyi de yapıyor. Spor salonuna gitmek yerine dışarıda antrenman yapmayı tercih ediyor. En sevdiği aktivite ise sevişmek. “Elimden geldiğince sevişmeye çalışıyorum. En iyi antrenmanlardan bir tanesi. İnsan olarak biz de aktif hayvanlarız. Her gün ne kadar terlersem o kadar mutlu oluyorum. Deli olduğum için her gün antrenman yapıyorum.” diyor.

Spor salonuna gidince antrenörsüz çalışmayı seven Hunnam klasik hareketlerden vazgeçmiyor. Sons Of Anarchy dizisinden beri aynı hareketleri yapıyor:

75 dip

75 pullup

150 squat

150 pushup

Ardından 20 dakika boyunca gövde ve karın çalışıyor. Haftanın 3, 4 günü spor salonuna gidiyor. Genellikle bir saatten fazla içeride kalmayı sevmiyor.

Genellikle yaptığı diğer hareketler: Leg lifts, flutter kicks, crunches, alternating knee crunches, planks, side olanks, knee to elbow toe/to bat, mountain climbers, reverse superman hold. Bu hareketleri de en az 75 kere yapıyor.

 

 

İZLE
#BenimAntrenörüm: 2. Hafta
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası