Daha Büyük Biceps Kasları için Çare: Squat!
Fitness

Daha Büyük Biceps Kasları için Çare: Squat!

Bir sır verelim mi? Biceps kaslarınızı büyütmek için kaldırdığınız ağırlığa değil bacak kaslarınıza yoğunlaşın.

Fotoğraf: Instagram/@pietroboselli

Uzun zamandır ağırlık çalışıyorsunuz. Yapmadığınız biceps egzersizi kalmadı, beslenmeniz de protein ağırlıklı ama tıkandınız. Belirgin bir büyüme elde edemiyorsunuz. Yeterince bacak kası çalıştırmadığınız için olabilir mi acaba?

19-04/24/17881060_291052641336464_2270399749381160960_n.jpg

Fotoğraf: Instagram/@pietroboselli

Bu soruyu Norveçli araştırmacılar soruyor. Yaptıkları son araştırma biceps kaslarınızın hızlı ve etkili bir biçimde büyümesinin bacak kaslarınızdan geçtiğini söylüyor. Nasıl mı? Kol kaslarınıza yoğunlaşmadan önce bacak kaslarınızı çalıştırırsanız vücudunuz daha fazla testeosteron salgılar ve böylelikle başta kol kaslarınız olmak üzere vücudunuzda daha etkili bir kas büyümesi elde edersiniz.

Ne yazık genel olarak bacak kaslarını çalıştırma konusunda biraz tembeliz. Biceps'lerimiz veya gögüs kaslarımız kadar önem vermiyoruz. Veriyoruz belki ama yeterince emek harcamıyoruz çünkü bacak kaslarını geliştirmek gerçekten zor! Uzmanlara göre haftada bir veya iki günü bacak egzersizlerine ayırmaktansa, her antrenmanda bacak kaslarını çalıştırarak etkili sonuçlara ulaşabiliriz. Uzmanlara göre düzenli squat egzersizleri bile yeterli!

İLGİLİ İÇERİKLER Biceps squat spor fitness
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası