Dar pantolon alarmı

Ne içki, ne sigara ne de kötü beslenme... Spermlerinize en büyük zararı dar kesim pantolonlar veriyor.

16 Temmuz 2012

Dar pantolon alarmı

 

Bugüne kadar bir sürü şeyin -özellikle de içki, sigara, uyuşturucu ve sağlıksız besinlerin sperm sayısını düşürdüğüne dair pek çok şey yazılıp çizildi. Oysa son yapılan bir araştırmaya göre uzak durmanız gereken tek şey var: Dar pantolon.

Amerika Birleşik Devletleri'nde Human Reproduction tarafından yapıılan araştırmaya 2200 erkek katıldı ve 900 düşük sperm sayısına sahip erkek, 1200 yüksek sperm sayısına sahip erkekle karşılaştırıldı. Sonuç olarak uyuşturucu, alkol ya da tütün kullanımının, hatta şişmanlığın, sperm sayısı üzerinde çok büyük bir etkisi olmadığı ortaya çıktı. Sperm sayısına doğrudan eden en önemli faktör ise dar kesimli pantolonlar ve sıkı iç çamaşırları. Araştırmacılardan Allan Pacey, "Bir erkeğin baba olmak için her şeyden elini eteğini çekip, rahip hayatı yaşamasına gerek yok. Sadece dar pantolon ve iç çamaşırlarından vazgeçmeli" diyor.

Yeterli miktarda ve kaliteli sperm üretimi için testislerin vücut ısısından daha soğukta olmaları gerektiği bilinen bir gerçek. Dar kalıplı giysiler testisleri vücuda yakın tuttukları için sıcaklık sperm sayısı ve kalitesini olumsuz etkiliyor.

Teoride ve pratikte, dar pantolonu milli üniforma haline getiren hipster neslinin geleceği karanlık görünüyor. Neyse ki nesiller boyu şalvar giyen bir milletin torunları olarak biz onlara göre daha şanslıyız. Tabii siz siz olun, spermlerin güvende diye kötü alışkanlıklarınızı abartmayın, sizin başınıza bir şey gelirse onlar da pek bir işe yaramayacaklar.

 


Bu Sonbaharın En İyi Koşu Ceketleri

FITNESS | Bu Sonbaharın En İyi Koşu Ceketleri

Hillside Outside ile Dışarı Çık!

FITNESS | Hillside Outside ile Dışarı Çık!

Zac Efron'un İlham Veren Spor Tutkusu

FITNESS | Zac Efron'un İlham Veren Spor Tutkusu

Bu Sezonun En İyi Antrenman Parçaları

FITNESS | Bu Sezonun En İyi Antrenman Parçaları

3 Sporcu Takviyesi

FITNESS | 3 Sporcu Takviyesi

Chris Hemsworth’dan Sporculara Özel Uygulama: Centr

FITNESS | Chris Hemsworth’dan Sporculara Özel Uygulama: Centr

Daha Fazla Göster