Dünyaca Ünlü Fitness Uzmanı David Mchinosh'un Antrenman Metodları
Fitness

Dünyaca Ünlü Fitness Uzmanı David Mchinosh'un Antrenman Metodları

Geçtiğimiz günlerde The LifeCo Bodrum'a gelen David Mchinosh, gerçekleştirdiği program sonrasındaki deneyimlerini GQ Türkiye okuyucuları ile paylaştı.

Sevgili GQ Türkiye okuyucuları,

Öncelikle şunu söylemeliyim ki, The Lifeco ile yaptığım 6 günlük detoxtan sonra kendimi fiziksel ve zihinsel olarak yenilenmiş ve enerjik hissediyorum. Yemek programım günde 3 adet taze ve organik sıkılmış sulardan ve bunların yanında 3 öğünlük çiğ vegan yemeklerden oluşuyordu.

Şu anda tam olarak 100 kiloyum! 1 haftalık çiğ vegan diyetinden çıktığım için kas kaybı olduğunu ve her gece açlıktan acı çektiğimi düşünebilirsiniz fakat her ikisi de doğru değil. Vücudumun kas oranı birebir aynı kalırken 2 kilo oranında yağ kaybettim ve bu 6 günde başarmak için büyük bir zafer. Bu süreçte kendimi gayet iyi hissettim ve herhangi bir et veya şekerli besine ihtiyaç duymadım. Sahip olduğum dengeli beslenme planı beni canlı ve enerjik tutarak “Get Fit Program”ına yeni katılanları motive etmemi sağladı.

18-12/24/l41a4755.jpg

Gerçekten inanıyorum ki; herhangi bir detox programına ve beslenme planınıza gösterdiğiniz özeni spor alanında da göstermelisiniz. Vücudunuzu ve zihninizi spor yapmaya alıştırmalısınız. Sıkı yapılan bir spor sadece zararlı toksinleri atmanıza ve vücudunuzu en iyi şekilde tutmanıza yardım etmez, aynı zamanda sizi çok daha derinden etkileyip zihinsel gücünüzü arttırır.

Yaptığınız her ekstra 20 Squat'da, her ekstra 5 dakika koşuda veya her fazladan çektiğiniz şınav ve mekikte akıl sağlığınız ve kendinize olan güveniniz git gide artacak, güçlenecek. Enerjinizi koruyabilmeniz için bunların yapılması gerekiyor. Evet kaslı bir vücuda sahip olmak size iyi gelebilir ama eğer onunla beraber kendinize güveniniz yoksa hiçbir şey ifade etmez. Kendi içinizde iyi hissetmiyorsanız dışardan nasıl gözüktüğünüzün de bir önemi yoktur.

Sonuç olarak, o hafta “Get fit Program”ına katılan herkesi görmek ve daha sonrasında daha özgüvenli ve enerjik halleriyle dünyaya atılmalarını tanık olmak müthişti. Size son bir hediyem var; 2 dakikalık yoğun Squat ve karın çalışması. Kendi evinizde bile yapabileceğiniz bu çalışmayı istediğiniz kadar çok tekrar edebilirsiniz!

-20 Saniye Squat

-20 Saniye Yarım Squat

-20 Saniye Mountain Climbers

-20 Saniye Flutter Kicks

-20 Saniye Toe Taps

-20 Saniye Leg Raises

Unutmayın arkadaşlar, en önemli şey güçlü bir zihne sahip olmaktır ve bunu saunaya girerek ya da salata yiyerek öneremezsiniz. Kendinizi fiziksel olarak hazırlayıp bariyerleri yıkmalısınız.

Gücü ele geçirin,

David Mchinosh

İlgili Başlıklar
Daha Fazlası