Erkeklerin belini doğrultan uygulama
Fitness

Erkeklerin belini doğrultan uygulama

Oturmak ölümcül olabilir ancak artık otururken bile hayatınızı kurtarmanın bir yolu var.

"Uzun süreli iş saatleri, fazla mesai ve yerinizden kalkamadığınız saatler size yağ olarak döndüğü gibi, sağlığınıza hatta hayatınıza mal olabilir. Kambur durmaksa her şeyin daha da kötüye gitmesine neden olur."

Son yıllarda oturmanın vahametine dair bu ve buna benzer onlarca haber okumuş olabilirsiniz. Tehlikenin farkındaki LUMOback sırt desteği ve dikleştirilen sandalye ayarlarıyla bu soruna çözüm bulamayanların imdadına yetişti.

Palo Alto'daki 3 Stanford mezununun tasarladığı ürün bele takılıyor ve kambur durduğunuzda sizi uyarıyor; sadece otururken değil, ayakta, uykuda ve yürürken de kullanılabiliyor.

Sensör, iPhone uygulamasıyla beraber tüm hareketlerinizi ve duruşunuzdaki gelişmeyi de takip ediyor. Uygulamanın ekranında kendi vücudunuzun avatarına bakarak duruşunuzu kontrol ediyorsunuz. Avatar yeşile döndüğünde gönül rahatlığıyla doğru bir şekilde durduğunuza emin olabiliyorsunuz.

Tasarımcıları LUMOback'in, sırt sorunları yaşayanların ve duruş bozukluğundan şikayetçi olanların yüzde 80'ine çare olacağını umuyor.

İZLE
#BenimAntrenörüm: Üçgen Vücuda Giden Sırt Antrenmanı
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası