Gece Kulübü Atmosferinde Spor Deneyimi

Dünya çapında 30. kulübünü İstanbul’da açan JOHN REED’i, bünyesinde lifestyle, fitness, giyim markalarını bulunduran, RSG Group’un Türkiye Genel Müdürü Özlem Kaçmaz’dan dinledik.

01 Aralık 2020

Gece Kulübü Atmosferinde Spor Deneyimi

JOHN REED Fitness Music Club’ın sıra dışı konseptini sizden dinleyelim.

JOHN REED, iyi müzik, çarpıcı tasarım ve antrenman yelpazesiyle üyelerine iddialı bir spor deneyimi vaat ediyor. Kulübün odağında, DJ’lerin düzenli performansları ve kulüp dışından da ulaşılabilen JOHN REED Radio’nun sunduğu, farklı antrenmanlara ve günün farklı saatlerine göre elektrodan hiphop ve pop müziğe uzanan yoğun ve enerjik bir müzik seçkisi yer alıyor. Haftada iki kez tanınmış yerli ve yabancı canlı DJ’lerin performansları oluyor; bu da kulübü ayrıcalıklı kılan özelliklerin başında geliyor.

Özgün müzik setleri kimler tarafından hazırlanıyor?

Müzik eksperleri farklı antrenman saatleri ve kulübe göre çeşitli çalma listeleri oluşturuyor. Listeler, JOHN REED Radio, Flux- Music uygulaması üzerinden dijital olarak, farklı lokasyonlardan da dinlenebiliyor. DJ’ler ise, kulüp bünyesindeki müzik eksperleri tarafından seçiliyor.

 

Özlem Kaçmaz

RSG Group Türkiye Genel Müdürü Özlem Kaçmaz 

 

Kulüp, tasarımıyla ön planda. Bu stilin içinde neler var?

Salonda farklı kültürlerin etkisi, tarihsel dönemlere ait tasarım unsurları ve urban metropol sokak sanatının mükemmel karışımı, büyüleyici ve ilham verici bir stile dönüşüyor. Bunun yanı sıra her kulüpte bulunan sanatçı alanı, dekorasyonu ve özel ışık konseptiyle birlikte eşsiz bir atmosfer yaratıyor.

Hangi sanatçıların işleri görülebilir?

İstanbul’da fonksiyonel alandaki bir duvarı, Türk sokak sanatçısı MAX ON DUTY tasarladı. Bu sanat eseri, sanat, fitness ve topluluk arasındaki ideal bağı temsil ediyor. Alman EL BOCHO’nun Güney Doğu Asya esintili eserinin de atmosfere büyük katkısı olduğunu düşünüyoruz. İstanbul ve Berlin metropollerinin arkadaşlık bağını da bir kez daha vurgulamış olduk. Havuz alanımızda şehir hayatına mola verdirecek, Bali’den ilham alınmış kadın çizimi üyelerimizin iç huzurlarını bulmalarını sağlamak üzere yerleştirildi.

 

Özlem Kaçmaz

 

Bu farklı atmosferde, egzersiz programları da farklı mı?


Evet, sanal Cyberobics dersleriyle, hem kadınlar hem de erkekler için farklı antrenman seviyelerindeki günlük 100 farklı dersi üyelerimizin kullanımında. Antreman yapanlar, yağ yakma, kas geliştirme, esneklik gibi farklı hedeflere ulaşmalarını sağlayacak geniş bir yelpazede antrenman seçimi yapabiliyorlar. Bir yandan da grup derslerimiz ve Personal Trainer hizmetimizle fiziksel derslerimiz devam ediyor.

Bu dönemde olmazsa olmazımız hijyen. Ne tür önlemler aldınız?

Hükümet tarafından düzenlenen tüm hijyen kurallarını, kulüp içerisinde görünür olacak alanlara yerleştirdik ve yoğun şekilde uyguluyoruz. Örneğin İstanbul’da fitness alanları için iki metrelik sosyal mesafe kuralı geçerli, kulübe girerken ve ortak alanlarda da maske zorunluluğu var. Havlu servisimizi durdurduk ve üyelerimizden kendi havlularını getirmelerini rica ediyoruz. Bunun yanı sıra üyelerimizin kulüpte bulunma sürelerini raporluyoruz.

 

John Reed

İstanbul’daki ilk kulübünü Metropol AVM’de açan JOHN REED, iki katı kapsayan yaklaşık 4 bin 400 metrekarelik bir alana yayılıyor.  Salonda, kardiyo & fonksiyonel alanları ve aletlerin yanı sıra lüks bir wellness alanı mevcut. Burada ikişer sauna, jakuzi ve yüzme havuzu bulunuyor. Hizmet saatleri Pazartesi-cuma arası 06.00-20.00 (şimdilik hafta sonları kapalı)

 


Ne Kadar Fitsin? Evde Uygulayabileceğin 'Fitness' Testi

FITNESS | Ne Kadar Fitsin? Evde Uygulayabileceğin 'Fitness' Testi

Kilo Verdiren Ve Formda Kalmanızı Sağlayan Bahar Aktiviteleri

FITNESS | Kilo Verdiren Ve Formda Kalmanızı Sağlayan Bahar Aktiviteleri

Vücut Ağırlığı Antrenmanları

FITNESS | Vücut Ağırlığı Antrenmanları

Plato Evresinden Nasıl Çıkılır?

FITNESS | Plato Evresinden Nasıl Çıkılır?

Metabolizma Hızlandırma

DENGE | Metabolizma Hızlandırma

Antrenman Motivasyonunu Yükselt

FITNESS | Antrenman Motivasyonunu Yükselt

Daha Fazla Göster