Karbonhidratın yeni kuralları

Hiç yememek out, karbonhidrat tüketimini manipüle ederek yağ yakmak ve kasları geliştirmekse yükselişte. Vücudunuzu bu yeni ve sağlıklı trende adapte etmeye hazır mısınız?

05 Eylül 2013

Karbonhidratın yeni kuralları

İş kilo vermeye gelince, geçmiş kanıtlar da göz önüne alınarak, Crocs terliklerden uzak durduğumuz gibi karbonhidratlardan da kaçınmamız söyleniyor. Oysa artık bazı karbonhidrat çeşitleri, yazın giyilen pamuklu takım elbiseler ve süet ayakkabılar gibi moda.

Bu yeni anlayışa göre birkaç kilo vermenin yanı sıra kas yapısını da korumanın en etkili yolu, pek çok vücut geliştiricinin de yıllardır yaptığı gibi az, orta ve yüksek karbonhidrat günleri oluşturmak. Bu çok iyi ayarlanmış yönteme “Karbonhidrat döngüsü” deniyor. Doctor’s Detox Diet (Doktorun Detoks Diyeti) kitabının yazarı Christine Gerbstadt, “Bu yöntem iki hedefi de gerçekleştirebilmek için tek diyet programı seçeneği” diyor.

Rehberimiz, karbonhidrat döngüsünün kutsal kitabı kabul edilen Choose to Lose: The 7 Day Carb Cycle Solution (Kaybetmeyi Seç: 7 Günlük Karbonhidrat Döngüsü Çözümü) ve Choose More, Lose More for Life (Hayatın İçin Çok Al, Çok Ver). Kişisel eğitmen ve vücudu forma sokma uzmanı Chris Powell’ın yazdığı bu iki kitap, beslenmesine dikkat eden ve vücuduna iyi bakanlar arasında hızla yayılıyor. “Bana 20 ve 30 yaşlarında, birkaç gün sonraki fotoğraf çekimi için incelmek isteyen fitness modelleri geliyor” diye anlatıyor Powell.

Haberin devamı GQ Türkiye Eylül sayısında ve iPad edisyonunda


Hillside Outside ile Dışarı Çık!

FITNESS | Hillside Outside ile Dışarı Çık!

Zac Efron'un İlham Veren Spor Tutkusu

FITNESS | Zac Efron'un İlham Veren Spor Tutkusu

Bu Sonbaharın En İyi Koşu Ceketleri

FITNESS | Bu Sonbaharın En İyi Koşu Ceketleri

Bu Sezonun En İyi Antrenman Parçaları

FITNESS | Bu Sezonun En İyi Antrenman Parçaları

3 Sporcu Takviyesi

FITNESS | 3 Sporcu Takviyesi

Chris Hemsworth’dan Sporculara Özel Uygulama: Centr

FITNESS | Chris Hemsworth’dan Sporculara Özel Uygulama: Centr

Daha Fazla Göster