Mat Fraser’ın Beslenme Programına Göz Atın
Fitness

Mat Fraser’ın Beslenme Programına Göz Atın

Üst üste üç kere CrossFit şampiyonu olan Mat Fraser’ın beslenme rutinini inceliyoruz.

Eğer CrossFit ile ilgileniyorsanız muhtemelen Mat Fraser ismini daha önce duydunuz. Ancak yeni keşfettiyseniz ünlü sporcuyu sizin için tanıtalım. Mat Fraser, sporu hayatının odak noktasına koymuş bir isim. Öyle ki başka hiç bir işle uğraşmıyor. Genç yaşta katıldığı CrossFit turnuvalarında ilk üçe girmeyi başaran ünlü sporcu, son üç senenin CrossFit şampiyonu olmayı başardı. Neredeyse haftanın her günü antrenman yapmaya devam eden Fraser, şampiyonluklarını sadece çalışmaya bağlamıyor. Onun için beslenme programı da son derece önemli. İşte ünlü sporcunun beslenme rutini.

Kahvaltı Önemli

Mat Fraser, bir sporcu için kahvaltının en önemli öğünlerden bir tanesi olduğunu olduğunu belirtiyor. Sabah 7:30 gibi uyanan ünlü sporcu klasik bir Amerikan kahvaltısını tercih ediyor. Pastırma, yumurta ve yulaf karışımıyla kahvaltısını tamamlayan Fraser, saat 9:30 gibi sporunu yapmaya hazırlanıyor.

Öğle Yemeği Olmazsa Olmaz

Geçtiğimiz yıl çok sıkı bir diyet programına bağlı kalan Fraser, bu sene bu diyet programını biraz hafifletmiş. Ancak ünlü sporcu öğle yemeğinin olmazsa olmazlardan biri olduğunu söylüyor. Öğle vakti hafif yiyecekleri tercih eden Fraser, genellikle yüksek proteinli bir sandviç tüketiyor. Daha sonra da sporuna kaldığı yerden devam ediyor.

Akşam Yemeği Et ve Sebze

Günün sonuna yaklaştığında Fraser, yüksek proteinli diyetine devam ediyor. Hayatında sağlıksız yiyecekler olmadığını söyleyen sporcu, akşam yemeğinde et ve sebze karışımını tercih ediyor. Beslenmenin devam edebilmesi için düzenli uyumanın da önemli olduğunu belirten Fraser, gününü akşam 10 gibi sonlandırıp dinlenmeye geçiyor.

Mat Fraser, bu rutinleri hayatının odak noktasına koyarak çoğu insanın yapamadığını yaptı. Hem daha sağlıklı bir birey oldu hem de daha sağlıklı bir sporcu, yeniden başlamak için bir idole ihtiyacınız varsa Mat Fraser sizin için doğru tercih.

 

 

 

İlgili Başlıklar
Daha Fazlası