Sadece Bir Sandalye ile Antrenman Nasıl Yapılır?
Fitness

Sadece Bir Sandalye ile Antrenman Nasıl Yapılır?

Evinizdeki tek bir sandalye ile performansını arttırmak istemez misiniz?

Evin bir spor salonuna dönüşmesi zaman alabilir, ancak ev eşyalarıyla beklediğinizden çok daha farklı antrenmanlar gerçekleştirebilirsiniz. İşte sizin için en iyi antrenman parçalarınızdan biri olacak olan sandalye ile hangi bölgelere odaklanabileceğinizi açıklıyoruz.

 

Üst Vücut

Press-Up Incline

Press-Up Incline olarak bilinen hareket için ellerinizi koltuğun yan tarafına, kollarınızı sandalyenin hemen üst kısmına ve ayaklarınızı yerde olacak şekilde yerleştirin. Bu şekilde vücudunuz yerden 30 derece daha yükselecek. Bu yükseklikte normal sınav çekiyormuş gibi sandalyeye yaklaşın ve kendinizi tekrardan kaldırın.

Press-Up Decline

Biraz önce yaptığınız hareketin tam tersini yapmaya hazırlanın. Bu sefer ayaklarınız sandalyenin üzerinde, kollarınız ve gövdeniz ise yere yakın bir konumda olmalı. Omuz ve göğüs kaslarınızı açmak için en etkili yöntemlerden biri olan Press-Up Decline’ı haftalık programınıza mutlaka dahil edin.

Triceps Dips

Bacaklarınız önünüzde olacak şekilde, ellerinizi sandalyenin koltuğuna yerleştirin. Bu şekilde aşağıya ve yukarıya doğru yükselin. Arka kollarınız için en etkili olan hareketlerden biri olan bu hareket için duruşunuzu korumaya dikkat edin.

 

Alt Vücut

Bulgarian Split Squat

Bir ayağınızı sandalyenin üzerine yerleştirin, ancak ayakta ve dik olmalısınız. Daha sonra çömelerek sandalyenin üzerindeki ayağınızı çalıştırın. Bu hareketi performansınıza göre ağırlık ekleyerek de yapabilirsiniz.

Step Up

Bu hareket için öncelikle sağlam bir sandalye tercih ettinizden emin olun. Çünkü tüm ağırlığınızla sandalyenin üzerine çıkıp ineceksiniz. Kulağa kolay gibi gelse de, bu hareket tekrarlarla oldukça zorlaşacak ve bacak kaslarınızı oldukça iyi çalıştırmış olacaksınız.

İlgili Başlıklar
Daha Fazlası