Tom Hardy’nin antrenmanı ve diyeti
Fitness

Tom Hardy’nin antrenmanı ve diyeti

Ünlü oyuncu Tom Hardy’nin “Warrior”, “Bronson” ve “The Dark Knight Rises”’daki Bane vücudunu hepimiz çok iyi biliyoruz. Peki bu forma nasıl geliyor? 40 yaşındaki Hardy’nin antrenman ve diyet programına bir göz atalım.

Tom Hardy Warrior Vücudu

Tom Hardy'nin Diyeti:

“Bronson” ve “The Dark Knight Rises” gibi filmlerde şişmek için haftada fazladan 3-4 kilo alıyor, böylelikle bu ekstra kiloları kasa çeviriyor. Günde 200-300 kalori alarak kaliteli kas çıkarmaya çalışıyor. Bu diyetler genellikle bol proteinli, ve sağlıklı yağ ve karbonhidratlardan oluşuyor. Şişmek için bol süt ve protein karışımları içiyor. “Warrior” filminde ise daha yapılı durması gerektiğinden çok disiplinli karbonhidratsız bir diyet uyguluyor. Tavuk göğsü, brokoli ve yeşil sebze tüketiyor. Karbonhidrat almamasının sebebi ise yağ depolamasını engellemek.

Tom Hardy'nin Antrenmanı:

 

17-01/19/bane.jpg

 

Bane ve Bronson Vücudu

 

Hardy'nin kaslı ve yapılı durmak için antrenörü Patrick “P-Nut Monroe” ile izlediği program “Signaling” (Sinyal verme) olarak adlandırılıyor. Amaç vücuda durmadan sinyal vererek kas geliştirmek. Tek seferde 100 mekik çekmek yerine, saat başı 10 mekik çekiyor. Rutini gün içerisinde dört bölüme ayrılıyor: sabah, öğlen, akşamüstü ve akşam. Bu bölümlerde 20 dakika boyunca hafif ağırlık kaldırıyor. Sonucu artırmak için Hardy rutini yavaş yapıyor. Antrenmanı haftada üç gün 5x5 hesabında ilerliyor. Her gün 45 dakika boyunca aşağıdaki hareketleri 5 set ve 5 tekrar, 2 ile 4 dakika ara vererek yapıyor:

Pazartesi: Squats 5x5, Bench Press 5x5, Overhead 5x5

Çarşamba: Deadlifts 5x5, Bench Press 5x5, Overhead 5x5

Cuma günü yine Squats ile başlarsa Pazartesi Deadlift ile başlıyor.

“Warrior” vücudu için “Signaling” antremanı ise daha farklı. Filme hazırlık süresince iki saat boks, iki saat Kickbox ve Muay Thai, iki saat de ağırlık kaldırıyor. “Signaling” ise şöyle bir program izliyor:

Rutin: 3 hareketi arka arkaya 1 set 10 tekrar, 7 tekrar, 5 tekrar ve 3 tekrar azaltarak yapıyor. Set boyunca hareketler arası ara vermiyor. Hareketler: Press-ups, should flies, dips, bridge

İZLE
#BenimAntrenörüm: 2. Hafta
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası