Birkin Kulübünün Yeni Üyesi: Kyle Kuzma
GQ Sports

Birkin Kulübünün Yeni Üyesi: Kyle Kuzma

Hem moda tarihinde hem popüler kültürde bir çantadan çok daha fazlası, hatta bir yatırım ürünü, haline gelen Hermès Birkin bir süredir çok daha geniş bir kullanım alanına sahip. Günlük hayatta bu arzu nesnesini kullanan ünlülerden biri de NBA yıldızı, L.A. Lakers’lı Kyle Kuzma.

Drake, müstakbel eşi için biriktirdiği Birkin’lerini ev turunda göstermişti. Boks dünyasının en zengini (değilse de öyle görünen) profesyonel sporcu ve organizatör Floyd Mayweather da hem yüzbinlerce dolarlık bir koleksiyon yapıp hem de bazen bizzat çantayı kullananlardan. Kanye West de modadaki yönünü ararken bir ara buraya sapmıştı. Dergi sayfaları ya da moda haftalarında sokak stili kameralarına "yakalananların" imajı dışında belirli bir gelir grubu bu statü sembolünün gücünden daha da faydalanacak gibi görünüyor. 

Floyd Mayweather

twitter.com/floydmayweather

Modadaki sınırların ve kuralların geçerliliğini yitirdiği dönemde (yani 2020’ler) Birkin kulübüne günlük kullanım alışkanlığıyla dahil olan isim, NBA tünelinin en flaş stillerini sergileyenlerden Kyle Kuzma. 

Son yıllarda stil oyunlarının yoğunluğunu yüksek ivmeyle artırdığı NBA tüneli geçişlerinde sporcular stilistlerin yönlendirmesiyle en son koleksiyonları sergiliyor. Ve kılıklar zaten eşofman takımlardan çok uzaklaşmışken artık bambaşka seviyelerde seyrediyor. 

2017’de LeBron James’in Thom Browne açılımındaki krokodil çantası en az şortlu takım elbisesi kadar konuşturmuştu. Kyle Kuzma bu kılıkla çok fotoğraf vermese de maddi ve kültürel değeri yüksek parçayı gardırobuna dahil ederek stil oyununu ciddiye aldığını bir kez daha belli etti. 

DAVID BECKHAM'DAN 24 SAATTE STİL DERSLERİ

 David Beckham

İLGİLİ İÇERİKLER Kyle Kuzma NBA Birkin
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası