Rıdvan Yılmaz: Beklentilerin Farkında, Onları Karşılamaya Hazır

GQ Young Athlete Awards by Turkcell kazananlarından Rıdvan Yılmaz Milli Takım’ın vazgeçilmezi olmak istiyor. Türk futbolunun oyuncu yetiştirmekte en çok zorlandığı mevkilerin başında sol bekte hedefi tüm beklentileri karşılamak.

27 Temmuz 2021

Rıdvan Yılmaz: Beklentilerin Farkında, Onları Karşılamaya Hazır

Söyleşi yaptığımız sırada Euro 2020 için Bakü’de bulunan Rıdvan Yılmaz, hayatının en başarılı sezonunu geride bıraktı. Hem Süper Lig şampiyonluğunu hem de Türkiye Kupası’nı kazanan Beşiktaş’ın önemli bir parçası oldu. 2013 yılında futbola Beşiktaş’ta başlayan Rıdvan, altyapıda adım adım yükseldi. 2001 doğumlu futbolcu, Milli Takımlar’ın da 16 yaştan 21 yaş altı takımına kadar her kademesinde oynadı. Peki, Rıdvan’ın genç yaşta bu kadar parlamasını sağlayan hangi özellikleri oldu? Rıdvan’a göre, “En başta çok çalışmak... Bana inanan hocalarımın katkısı çok büyük. Genç oyunculara büyük kulüplerde forma şansı bir kere geliyor. O şansı iyi kullanırsan devamlılığın olabiliyor.”

Her sporcunun hayatında en az bir dönüm noktası vardır. Rıdvan için bu, geçen yıl pandemi nedeniyle verilen zorunlu aradan sonraki Göztepe deplasmanı... “Maç çok iyi geçti ve maçtan sonra pozitif eleştiriler aldım. 19 yaşında zorlu bir deplasmanda ilk 11 başlamak benim için dönüm noktasıydı.”

banner

Türk futbolunun oyuncu yetiştirmekte en çok zorlandığı mevkilerin başında sol bek geliyor. Bu da Rıdvan’dan beklentileri yükseltiyor. Genç oyuncu baskı hissetmediğini söylüyor: “Milli Takım havuzunda üst düzey stoperler var. Gelecekte aynı şey sol bekler için de geçerli olabilir. Hedefim her alanda beklentileri karşılayabilmek.”

Rıdvan’ın örnek aldığı futbolcuların üçü de sol bek: Manchester City’den Oleksandr Zinchenko, Real Madrid’den Marcelo ve RB Leipzig’den Angelino.

Türk sporunun geleceğine yön verebilecek kapasiteye sahip bir futbolcu Rıdvan. Peki ona göre Türk futbolunu neler bekliyor? “Futbolumuz gelişmeye çok açık. Gelecekte uluslararası şampiyonalara düzenli katılacak bir Milli Takım’a sahip olduğumuzu düşünüyorum.”

Rıdvan’ın hayalleri çok büyük. Şampiyonlar Ligi’nde sürekli oynayan bir kulüpte forma giymek, hatta kupayı kazanmak istiyor. Milli Takım’ın vazgeçilmezi olmak, Türkiye’yi yurt dışında temsil etmek istiyor. Yolu açık olsun!

21-07/27/gq_young_athlete_awards-1627284944.jpeg


Avrupa Şampiyonu Ampute Futbol Milli Takımımız

GQ SPORTS | Avrupa Şampiyonu Ampute Futbol Milli Takımımız

Gittim ve Döndüm: Romelu Lukaku

GQ SPORTS | Gittim ve Döndüm: Romelu Lukaku

Emma Raducanu Sorduruyor: Yeni Bir Williams mı Geliyor?

GQ SPORTS | Emma Raducanu Sorduruyor: Yeni Bir Williams mı Geliyor?

McLaren Pilotu Ricciardo'nun Yıllar Sonra Gelen F1 Zaferi

GQ SPORTS | McLaren Pilotu Ricciardo'nun Yıllar Sonra Gelen F1 Zaferi

Dario Costa’nın 245km/sa Hızla En Uzun Tünel Uçuşu Rekoru

GQ SPORTS | Dario Costa’nın 245km/sa Hızla En Uzun Tünel Uçuşu Rekoru

Tokyo 2020 Paralimpik Oyunları Ve #TeamTürkiye'nin Tarihi Başarısı

GQ SPORTS | Tokyo 2020 Paralimpik Oyunları Ve #TeamTürkiye'nin Tarihi Başarısı

Daha Fazla Göster