Rıdvan Yılmaz: Beklentilerin Farkında, Onları Karşılamaya Hazır
GQ Sports

Rıdvan Yılmaz: Beklentilerin Farkında, Onları Karşılamaya Hazır

GQ Young Athlete Awards by Turkcell kazananlarından Rıdvan Yılmaz Milli Takım’ın vazgeçilmezi olmak istiyor. Türk futbolunun oyuncu yetiştirmekte en çok zorlandığı mevkilerin başında sol bekte hedefi tüm beklentileri karşılamak.

Söyleşi yaptığımız sırada Euro 2020 için Bakü’de bulunan Rıdvan Yılmaz, hayatının en başarılı sezonunu geride bıraktı. Hem Süper Lig şampiyonluğunu hem de Türkiye Kupası’nı kazanan Beşiktaş’ın önemli bir parçası oldu. 2013 yılında futbola Beşiktaş’ta başlayan Rıdvan, altyapıda adım adım yükseldi. 2001 doğumlu futbolcu, Milli Takımlar’ın da 16 yaştan 21 yaş altı takımına kadar her kademesinde oynadı. Peki, Rıdvan’ın genç yaşta bu kadar parlamasını sağlayan hangi özellikleri oldu? Rıdvan’a göre, “En başta çok çalışmak... Bana inanan hocalarımın katkısı çok büyük. Genç oyunculara büyük kulüplerde forma şansı bir kere geliyor. O şansı iyi kullanırsan devamlılığın olabiliyor.”

Her sporcunun hayatında en az bir dönüm noktası vardır. Rıdvan için bu, geçen yıl pandemi nedeniyle verilen zorunlu aradan sonraki Göztepe deplasmanı... “Maç çok iyi geçti ve maçtan sonra pozitif eleştiriler aldım. 19 yaşında zorlu bir deplasmanda ilk 11 başlamak benim için dönüm noktasıydı.”

banner

Türk futbolunun oyuncu yetiştirmekte en çok zorlandığı mevkilerin başında sol bek geliyor. Bu da Rıdvan’dan beklentileri yükseltiyor. Genç oyuncu baskı hissetmediğini söylüyor: “Milli Takım havuzunda üst düzey stoperler var. Gelecekte aynı şey sol bekler için de geçerli olabilir. Hedefim her alanda beklentileri karşılayabilmek.”

Rıdvan’ın örnek aldığı futbolcuların üçü de sol bek: Manchester City’den Oleksandr Zinchenko, Real Madrid’den Marcelo ve RB Leipzig’den Angelino.

Türk sporunun geleceğine yön verebilecek kapasiteye sahip bir futbolcu Rıdvan. Peki ona göre Türk futbolunu neler bekliyor? “Futbolumuz gelişmeye çok açık. Gelecekte uluslararası şampiyonalara düzenli katılacak bir Milli Takım’a sahip olduğumuzu düşünüyorum.”

Rıdvan’ın hayalleri çok büyük. Şampiyonlar Ligi’nde sürekli oynayan bir kulüpte forma giymek, hatta kupayı kazanmak istiyor. Milli Takım’ın vazgeçilmezi olmak, Türkiye’yi yurt dışında temsil etmek istiyor. Yolu açık olsun!

21-07/27/gq_young_athlete_awards-1627284944.jpeg

İlgili Başlıklar
Daha Fazlası