GQ X KING: Kopenhag Şehir Rehberi

GQ X KING: Kopenhag Şehir Rehberi

Sırt çantanızı alıp koskoca bir maceraya açılmak, bu yolun bir yerinde de Kopenhag’a uğrayıp buz gibi birasını içmek istemez misiniz?

GQ X KING şehir rehberimizde ilk sırayı, Danimarka’nın gözbebeği Kopenhag alıyor. Şehri şort, terlik ve güneş gözlüğünüz ile gezmek isterseniz yaz aylarına biletinizi şimdiden almanızı öneririz. Şayet yılın 7 ayı kış mevsimi etkisinde Kopenhag… Hazır gitmişken, Nyhavn’da da ne güzel sandal turu yapılır ama! Çantanıza da, tura başlamadan bir tane Smorrebros atıverirsiniz.

19-02/19/gettyimages-746030905.jpg

Smorrebros

 

Danimarka’da en popüler sandviç, sandal turunuz için tam bir aperatif. Tur sonrası için de önereceğimiz şeyler var tabi ki, mesela şehrin birçok yerine bisikletle ulaşmanız mümkün. O zaman ilk durağınız için Vaffelbageren’de en tazesinden bir elmalı tart üstüne de Copenhagen Coffee Lab’dan kendi ürettikleri enfes aromalı kahve! Listeme gece için alternatif yemekler de katmak istiyorum derseniz, Copenhagen Street Food’a da mutlaka dümeninizi çevirin deriz.

19-02/19/ekran-resmi-2019-02-19-132604.png

 Copenhagen Coffe Lab

 

 

Birçok ülkeden yemek alternatifi olan mini stantların olduğu alanda “Duck It” yiyebileceğiniz en güzel hamburgeri sizin için çoktan hazırlamaya başladı bile. İşte şimdi yorgunluğunuzdan eser kalmadı... Madem yorgunluğumuzu attık, sırada çılgın gece hayatı ve bolca dans! O kadar gezdim, eğlenceye para kalmadı diye düşünüyor olabilirsiniz, Indre By tam da bu zamanlar için var. Şehrin uygun mu uygun, hareketli mi hareketli mekanında canlı müzik ve DJ performansıyla Kopenhag’da olmanın hakkını vermiş olacaksınız. Sırt çantanızı şimdiden hazırlamaya başlayın deriz. Kopenhag sizi bekliyor!

19-02/19/gettyimages-1020088558.jpg

Kopenhag Şehir Merkezi

 

 

İZLE
TRAVEL by VOGUE & GQ
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası